Marmara’nın incisi Erdek turizm sezonundan mutlu

Marmara’nın genişlik gözde dinlence noktalarından birisi olan Balıkesir’in Erdek ilçesinde, turizm sezonu dopdolu geçti. Otellerin tıpkı çoğu yüzde 90’lara varan kapasiteye ulaşırken, Kapıdağ’ın saf güzellikleri arı sili bahir ile birleşince vatandaşların uğrak yeri oldu.

Balıkesir’in Erdek ilçesi tatil sezonunu meşgul yoğun geçirdi. Oteller tıpkısı ahir yıl amacıyla şimdiden rezervasyon alırken, tabii güzellikleri ile öne çıkan Erdek’i alelhusus İstanbul, Bursa, Trakya’dan mevrut tatilciler tercih etti. Sabık sene müsilaj dolayısı ile dağ ayrımsız sezon geçirdiklerini belirten ve ilçede 50 yılı aşkın süredir işletmecilik fail Seçkin Aslan, bu yıl müsilajın kırıcı hatıralarından arındıklarını ve turizmde adeta patlama olduğunu rapor etti. Aslan, “Erdek, akıbet 10 yılın sunma bembeyaz turizm sezonunu geçiriyor. Doluluk oranı çokça efdal. Kesim zarfında yaşayan cümle çokça kıvançlı. Sabık sene, müsilaj zımnında üzücü bire bir zaman geçirmiştik. Fakat bu sene, Erdek’in tertemiz denizi, doğası ve havası, alelhusus İstanbul, Bursa, Balıkesir ve Eskişehir’den gelen vatandaşlarımızı kendine çekti. bu arada, Erdek Körfezi’nde balık çeşitlerinin bile arttığını kıvançla görüyoruz. Eski yıllarda azalan koruyucu ve kırlangıç üzere balıklar üstelik baştan görülmeye başlandı. Ancak yetkililerden, Erdek Körfezi’nde, başta trol olmak için yasak avlanmalar konusunu haddinden fazla henüz bereketli denetlemeleridir” dedi.

Aslan sözlerini şöyle sürdürdü: “1970 senelerinde Mazhar-Fuat-Özkan gelirdi, Gökbenler, Emel Sayınlar gelirdi. Şimdi Ahmet Mekin, Selami Delimsirek, Ateşböceği Ercan, Rahmi Koç üstelik misafirimiz oldu. Erdek’te 5 bin çeşit nebat olduğunu ego Rahmi Antrenör’tan öğrendim. Erdek’in natürel güzellikleri var, denizi çokça akman. Erdek, Bodrum’dan aşağıda tıpkısı kayran değil. Herkesi buraya bekliyorum. Bu güzellikleri görmeliler” dedi. – BALIKESİR

Share: