Meral Akşener’den ’emekli maaşı’ çıkışı

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye çapında esnaf ziyaretlerinin ikinci turuna devam ediyor.

Akşener, zaman esnaf ziyareti üzere gittiği Aksaray’de kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi.

20 Ev 2020’den bu yana devlet toprak, ilçe ilçe, dükkan dükkan gezdiğini belirten Akşener, “Burada benzeri amacım var. Haddinden Fazla detaylı bire bir zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı, buna değer şuculuk-buculuk üzerinden siyasetçilerin birbirlerine laf çaptırdığı amma sizin derdiniz konuşulmadığı üzere dahi seçkin birinizin şakirt çıktığı bir sistem var bu ülkede.” dedi.

“SEÇMEN, SİYASETÇİ İÇİN VELİNİMETTİR”

Esnaf dükkânları içindeki müşteriler kabilinden siyasetçiler amacıyla birlikte seçmenin velinimet olduğunun mesajını veren Akşener, “Velinimetine ‘yıldırıcı’ diyebilir mi, diyemez. ‘Nankör’ diyebilir mi, diyemez. ‘Şükürsüz’ diyebilir mi, diyemez” şeklinde konuştu.

İster iktidarda gerek muhalefette olsun, siyasetçilerin dertlere bulacakları analizör üzerinden rekabet etmesi gerektiğini ifade eden Akşener, “Nedeniyle siz olmazsanız, siyaset olamaz. Siz olmazsanız hiçbir özdek olamaz.” diye alandakilere seslendi.

“ESNAF İÇİN MÜŞTERİSİ VELİNİMET OLDUĞU İÇİN O DÜKKÂNLARA GİRDİM”

Akşener şöyle devam etti:

*Esnaf amacıyla müşterisi ana olduğundan o dükkânlara girdim. İstedim ki o dükkânların içindeki müşteriye tırsmak görülsün.

*Hem de o dükkânların içre, bu gece hangi pişireceğini düşünen aile kadının çilesi görülsün. 92 puanla atanamayan gencin ağlaması görülsün.

*Bağıra bağıra ağlayan annesinin sesi duyulsun. ‘Ben 92 benek aldım. Yanımdaki arkadaşımın ayısı-dayısı vardı. 58 puanla atandı’ deyip intiharın eşiğine gelmiş, o gencin acısı görülsün.

 “TÜRKİYE’DAHI BİR HARAMİ UYUM VAR”

Çiftçinin faziletkâr mevrut faturalarına ait da konuşan Akşener, şunları söyledi:

*Mazi Nevşehir’bile, ayrımsız bölüm ilk Niğde’dahi zaman bile Aksaray’dayım. İç Küçük Asya Bölgesi’nde hepinizin derdi suyun kaybolması, hayatiyet pompasıyla akarsu çıkarılarak sulama yapılıyor.

*113 bin liralık elektrik faturası gördüm. Zımnında 60 bin teklik ve 53 bin liralık fatura gördüm.

*Yahu 3 ayda 180 bin lira vermek zorunda artan tıpkısı çiftçinin malından elinde ne kadar para kalabilir.

*Bunun içine ayrımsız da mazotu, ilacı, gübreyi kucak, geriye ne kalır? Demincek Türkiye’birlikte benzeri harami uyum var. Ki hangi derse desin, 5 maaş düz danışman var mı bu ülkede?

*10-15 maş alan var mı? Var… Deminden sen susuzluk derdi çekerken 15 mahiye alıp cebine koyan, taraf gelip yatan danışmanlar varsa bunun adı haydutlar düzendir.

*Zımnında hep bunları konuşturmamak şuculuk buculuk üzerinden herkesi birbirine kırdıran o dili reddediyoruz. O yün yumaklarını ayaklarınıza dolaştırmaya çalışanları reddediyorum.”

“YERYÜZÜ BAĞAN EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET KADAR OLMALIDIR”

En düşük tekaüt maaşının minimum ücret seviyesine çıkartılması gerektiğine vurgu fail Akşener, şu ifadeleri kullandı:

*Zahmetli maaşı… Söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler bin 500 lira emekli maaşı alanlar vardı.

*Bizim dediğimiz şuydu; bildirme bağan mütekait maaşı asgari sevap büyüklüğünde olmalıdır. Bunu bu arkadaşlar yaptı yaptı, yapmadılar tığ yapacağız bir iki kaldı.

*Hani treniniz hangi oldu esmer katar, hangi oldu havaalanı, ne oldu çökülen çiftlikler? Şimdi bu bire bir harami düzendir.

*Demin bu eşkıya düzeni oylarınızla tahrifat imkânı var. Şayet şuculuk buculuk üzerinden birbirinize düşerseniz siyasetçi yan gelip yatar. Telaki denilen o haksızlık sistemini ortadan kaldıracağız, netlikle söylüyorum.

“BU DÜZENİ BERABER DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Türk Telekom’un devri ve Ankapark’a ilgilendiren üstelik mütekellim Akşener, milletin cebinden 38 milyar liranın buralara gittiğini söyledi.

Akşener, şu ifadeleri kullandı:

*24 bilyon TL sizin cebinizden, Türk Telekom’dan makbuz Hariri’nin cebine koydular. Erdoğan’ın sülale dostu. Uygun mı, adalet mı bu? Demincek Ankara’dahi Ankapark diye ayrımsız otopark yapmışlar 14 bilyon teklik masruf.

*Garibim dinozorların yolunmadık, çalınmadık tıpkısı tarafı kalmamış. Buraya 14 milyar lira masruf.

*Toplayın ikisini 38 bilyon liralık… 38 bilyon lirayla hangi olurdu, kişmiri şimendifer buraya gelirdi, canlılık paralarında yüzde 50 tenzilat, KYK borcu olan gençlerin borcu ödenebilirdi, mazotta yüzde 50 indirim yapılabilirdi.

*Ve çiftçinin girdi maliyetlerinin tümüne yüzde 50 iskonto yapılabilirdi. Bu akort harami aynı düzendir, bu düzeni bu arada değiştireceğiz.

“AKSARAY, MIZRAP YATAĞA OLDU YÖNTEMINCE”

Akşener’mağara mikrofonu verdiği benzeri eş, “Uyuşturucuyu kimesne tutamadı. Çocuklarımıza yardımcı olun. Mizrap bağımlısı çocuklarımızın durumu haddinden fazla şiddetli. Aksaray yöntemince mizrap yatağı oldu şu anda” siteminde bulundu.

“DINÇ YAŞIMDA HAYALLERİMİ YİTİRDİM”

Elan sonradan mikrofonu kayran ayrımsız dinç ise, “KPSS ne olacak genel başkanım? 74-84 puan alanlar hangi olacak? Bu soruları çalanlara ne garip bire bir ukubet verilecek? Bizim buramıza büyüklüğünde geldi. Ego bu tüvana yaşımda hayallerimi yitirdim. Söyleyecek sözüm kalmadı” ifadelerini kullandı.

“BİZ MİLLETİMİZİN, ASLİ UNSURUN YANINDA OLACAĞIZ”

Vatandaşların konuşmasının arkası sıra yeniden mikrofonu eline kayran Akşener, sözlerini şöyle noktaladı:

*Şu mikrofonu şurada gezdirsem herkesin ayrımsız derdi var, işte benim yapmaya çalıştığım özdek bu derdin kamuoyuna servet edilmesi.

*İktidar bu sorunların çözülmesi amacıyla sizin tarafınızdan görevlendirilir, muhalefet dahi sizin avukatlığınızı ayırmak için sizin tarafınızdan görevlendirilir.

*Çekişme etmenin bir manası yok. Yün yumaklarını bundan sonra kabul etmiyorum muhteremler.

*Ağalar, istediğiniz büyüklüğünde oculuk, buculuk yapın.  Biz milletimizin, birincil unsurun beraberinde olacağız. Bu dertleri çözdüler, çözdüler. Çözemediler, bir iki kaldı tığ çözeceğiz.

Share: