Mersin Büyükşehir Ekiplerinden Tarihi Tecim Önünde Mücahede

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus’un Kargılı Mahallesi ile Adana’nın Küçükçıldırım ve Büyükçıldırım Mahalleleri arasında küsurat tarihi tecim yolunu çift itmam yüzeysel asfalt ile kapladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Tamirat Dairesi Başkanlığı ekipleri, tarımsal istihsal faaliyetlerinin ağır olduğu bölgelerde ulaşım altyapısının kalitesini arttırmak için çalışmalara devam ediyor. Icraat kapsamında, çirkin zemini dolayısıyla son dönemde yeğleme edilmeyen 5,5 kilometre uzunluğundaki el ağında geçmiş dayanak ıslah faaliyeti yürütüldü, arkası sıra koşa bitirme yüzeysel asfalt serim işlemi uygulandı.

Yolun asfaltlanmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kargılı Mahallesi Muhtarı Münir Irgal, “Bu yapılan kat, iki vilayeti birbirine bağlayan tarihi ayrımsız yoldur. Benzeri zamanda çiftçilerin üstelik oldukça ağırbaşlı kullandığı benzeri yoldur. Bu yolu yeniden düzenleyen Vahap Seçer Başkan’ımıza haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Bütün alanlarda yaptığı kudretli çalışmalarının da devamını diliyorum” dedi.

Adana Büyükçıldırım Muhtar Alpaslan Ceyhan ise şunları söyledi:

“Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne zevalsiz teşekkürler ediyorum. Bura, Tarsus’a pamuk götürdüğümüz yollarımızdan biriydi. Bütün arazilerimizin intikal noktası, asıl yollarımızdan birisi. Vaktiyle el incitici olduğu üzere Kargılı’ya gidip gelemiyorduk. Yenice’yi dolandığımız antlaşma da 20 kilometre gidiyorduk. Amma öğün düzeltilince aramız 5,5 kilometreye düştü. Herhangi Bir özdek amacıyla teşekkür ederim. Burası, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının muhassala noktası oldu. İkisinin iş birliği ile köyümüzün fena hâlde benzeri yolu ergin oldu.”

Share: