Mersin haberleri! Sazak Bisikletli Kadınlar Topluluğu’ndan Komutan Seçer’e Teşekkür Ziyareti

Mersin Ağacı Bisikletli Kadınlar Topluluğu, Büyükşehir Belediyesi’nin bisikletli bire bir dirim üzere topluluğa sunduğu destekler ve çağdaş çalışmalarla kente kazandırılan bisikletli muvasala altyapısı üzere Komutan Vahap Seçer’e teşekkürname ziyaretinde bulundu.

Topluluk üyesi haddinden fazla sayıda kadın, bisikletleriyle Taş Bina önüne kadar kaide çevirdi.

Kadınları kapıda karşılayan Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vahap Seçer’e, Sazak Bisikletli Kadınlar Topluluğu kurucusu Ebru Radyatör Budur çiçek arz etti.

BUDUR: “MERSİN’DA BİSİKLET YOLLARI İLE İLGİLİ CİDDİ BİR HAREKETLENME OLDU”

Mersin’in bisikletli ulaşım altyapı hizmetinde çok balaban bire bir ivme kazandığını ve alelhusus akıbet 1,5 yıldır bakir açılan cadde ve bulvarlarda velespit yollarına düz ayrılmasını içtenlikle takip ettiklerini belirten Mersin Ağacı Bisikletli Kadınlar Topluluğu Kurucusu Ebru Radyatör Budur, Sazak’in Amsterdam kabilinden velespit kullanımının ferah olduğu benzeri kent olmaya çokça uygun olduğunun altını çizdi.

Mersinlilere 3,5 yıl ilk ücretsiz bisiklet eğitimleri vermeye başladığını ve KentBis bisikletlerinin site geneline yayılmasını çok dilek ettiğini kaydeden Budur, “Bu şehrin bilcümle sokaklarında, mahallelerinde, pazara, alışverişe, çarşıya, okula işe bisikletle giden kadınlar var, rical var, çocuklarımız var. Sazak, bisikletli ulaşım üzerine, tıpkı Hollanda şehri kadar başarılı olacak” diye niteleyerek konuştu.

BAŞKAN SEÇER: “SİVİL TOPLULUKLARIN SİYASETİ YÖNLENDİRME ÖZELLİĞİ DA VAR”

“Demincek bu motivasyon ile ben hep şehri derrace yollarıyla donatabilirim bundan sonra” diyen Başbuğ Seçer, avlu biçimleri çiftteker olan Bisikletli Kadınlar Topluluğu’nun, bunun farkındalığını fotoğraflamak için içtimai tıpkısı görev üstlendiklerini söyledi.

Sivil toplulukların demokrasilerde sunu muhteşem özelliğinin, siyaseti yönlendirmek olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, “Tıpkı anlamda sunturlu amal yapıyorlar. Bize kat kılık oluyorlar. Açıkçası ben memnunum. STK’ları birlikte önemsiyorum, amma deminden velespit çok hususi tıpkı laf. Hem yer ile ait, hem ekonomiyle ilgilendiren, hem de âdem sağlığıyla ilişkin bir nice sebep barındırıyor” diye niteleyerek konuştu.

“BİSİKLET YOLLARINDA DUYGUSAL GÜVENLİĞİNİ DOLAY PLANDA TUTUYORUZ”

Mersin’in topoğrafyası haddinden fazla akla yatkın olduğu üzere, çiftteker yollarına iri önem verdiklerini belirten Komutan Seçer, şu anda 135 kilometrelik velespit yolu projesinin kestirmece 100 kilometresini tamamladıklarını, 35 kilometre üzere da çalışmaların olduğunu kaydederek, hedeflerinin şehir genelinde bunu 400 kilometreye angaje etmek olduğunu söyledi.

Komutan Seçer, “Kullanılmamış bulvarlar açtığımız ahit yahut bulvarları yenilediğimiz zaman, gidiş geliş güvenliği açısından uygunluk varsa, tezelden çiftteker yolu yapıyoruz. Söz Gelimi 3. ve 4. Kasaba Yolu’ndaki delinatörler aslında birçok şehirde kullanılmıyor. Zira altın, amma bizim üzere âdem hayatı ve fert güvenliği paradan daha heybetli olduğu amacıyla, tığ o güvenliği bile sağlıyoruz” dedi.

“YENİ OTOPARKLARDA, BİSİKLET İÇİN BILE OTOPARK YERLERİ OLACAK”

Motorlu araçların kullanımının albeni kirliliğinin beraberinde hesaplı kendisine da karşıt etkilerinin olduğuna özen çekici Başbuğ Seçer, bisikletin keyif amacıyla önemine değinerek, “Velespit kullanmayı fiziksel ve psikoloji keyif açısından da destekliyorum. Antrparantez, ben de iyi aynı velespit kullanıcısıyım ve herkese de kaynak ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Kullanılmamış yapılan otoparklara bile bisiklet kullanıcıları üzere vadi ayırdıklarını sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Söz Gelişi güdük tıpkısı müddet bilahare hizmete girecek olan 400 araçlık Tevfik Sırrı Gür Otoparkı’nda, derrace sürücülerine ilgili park yeri yerleri bulunan. Birçok orijinal projelerimiz var” dedi.

Share: