Mersinliler güneşli havanın keyfini çıkardı

Mersinliler güneşli havanın keyfini çıkardı

MERSİN – Beş Altı gündür bulutlu ve vuzuh meydanlık yağmurlu havanın etkisinde olan Mersin Ağacı’de, bugün güneş baştan açtı. Güneşli havayı vesile bilici vatandaşlar, kıyı kesiminde güneşin keyfini çıkardı.

2-3 gündür kentte canlı olan bulutlanmış ve yağmurlu albeni, yerini güneşli havaya bıraktı. Ilk Teşrin ayının sonu olmasına rağmen hava sıcaklığının 26 derecelerin üstünde olmasını vesile bilen vatandaşlar, doyasıya güneşin tadını çıkartıyor. Türkiye’nin bir nice bölgesinde sevimsiz havayla birlikte yağmur etkisini gösterirken, Mersin’de vatandaşlar Atatürk Parkı’na akın etti. Kimi vatandaş çocuklarıyla parkta oynarken, birtakım vatandaş ise banklarda ve çimde güneşlendi. Gâh vatandaşlar ise gidiş yaparak güneşli havanın keyfini çıkardı. Havanın pir olması balık tutkunları amacıyla birlikte okazyon oldu.

Sahilde balık markajcı zahmetli Fevzi Çamdere isimli yurttaş, tekaüt insanın genişlik iyice zamanını deniz kenarında geçireceğini belirterek, “Balık bahane ama çekicilik eksiksiz. 50 yıldır Sazak’deyim. Birçok kent gezdim ama Mersin Ağacı gibisini göremedim, güzellikten yana. Hem havası hem suyu hem insanlarıyla gelişigüzel şeyiyle 4 kıta” dedi.

Meteoroloji yetkililerinden edinilen bilgiye bakarak, Mersin’birlikte erte ve başka çağ havanın yağmurlu geçeceği bildirildi.

Share: