Metal sattığı gerekçesiyle yargılanan sanığı savunması de kurtarmadı

Bolu’da polis güçleri ekiplerinin uygulamasında otomobilinde ve üzerinde mızrap maddeyle yakalanan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi. Savunmasında, otomobilinde mevcut kilitlenmiş masnu poşetlerin eşine ilgili olduğunu, mızrap maddeleri ise harcamak için değil eksiltmek amacıyla bulundurduğunu sav eden sanık, 12 sene 6 ay dam cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye göre, İl Inanma Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekipleri, mızrap özellik kullanımı ve satılmasının engellenmesine yönelik aplikasyon yaptıkları sırada otopark halinde olan bire bir otomobildeki sürücüden şüphelendi. Araçta ve sürücü S.B.’nin üstünde yapılan aramalarda 12 gram metamfetamin, alıngan sağlama ve 43 kilitlenmiş poşet ele geçirildi. Gözaltına alınan S.B., ifadesi kırılmak güvenlik müdürlüğüne götürüldü. S.B., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevinde gönderildi.

“Sahte poşetleri eşimin tokalarını soldurmak amacıyla kullanıyorum”

Hakkında “mızrap ticareti açmak” suçundan dava açılan sanığın, Bolu 1. Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına bitmeme edildi. Savunması üzere kortej hakkı verilen S.B., suçlamaları akseptans etmeyerek, “Arabamın içerisinde mevcut kilitlenmiş cali poşetler eşime aittir. O poşetleri eşimin tokalarını yutmak için kullanıyorum. Uyuşturucular ise bana aittir ama satmak için değil fethetmek üzere bulunduruyordum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa 12 yıl 6 ay mahpushane cezası ve 25 bin liralık adli para cezası verdi. – BOLU

Share: