MHP’nin intihap hazırlıkları sürüyor

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Koçak Yalman, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Saylav Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Dik, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün idrak edileceği 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Mebus Genel Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, bilcümle siyasi birikim ve imkanlarını zafer hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, Türkiye’nin artık küresel ve bölgesel aynı aktör olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye’nin kâin kıpırdak konumu ve müstakil aut siyasa hamleleri zımnında bütünlüğümüze ve bekamıza çevrilmiş çöz ve dış tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dayalı Halk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması tıpkı yetersizlik olmuştur. O bakımdan MHP, seçme seçim döneminden henüz nazik cümbüş ve coşkuyla, henüz dayanıklı benzeri imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Teşrinievvel’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Kardeş Kardeş Toplantıları” temalı karye ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Sert, saha çalışmalarını köylere kadar uzun uzadıya, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına form veren milli iradeyi kıvrak burulmak ve milyonları kendilerine katılmaya haydi üzere yıpranmamış münhal çekicilik toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Yalman, “Bu çerçevede, 16 Ekim 2022 tarihinde, Konya ilimiz hat atılmak için Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta devlet teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Ilk Teşrin 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz suret doğmak amacıyla Çeltek, Denizli, Aydın ve Muğla iklim teşkilatlarımızın ve ermiş vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Makul, Aday Belli, Değişmeyen Net’ temalı açık gelgel toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: