MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine reaksiyon göstererek, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü tün kadar örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda planlı “2023’e Makul: Aday Anlaşılan, Karar Kemiksiz” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye müteveccih eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle gün gibi farklıdır. Bazı dikenini gülünden seçer, cümle ettiğinin mahsulünü aynı periyot katiyen biçer. Kılıçdaroğlu sıra bilmez, ecdad bilmez, millet bilmez, fazilet bilmez, terbiye bilmez; bildiği yegâne husus yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin meşhur ayrımsız sözünü uyarmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Ne var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden dahi dileğinden da dimağından dahi anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetlik Peyami Safa’nın dediği gibi, ‘yalana bırakınız insanı, yük dahi ayaklanma etmelidir.’ Atıcılık, milli ve manevi derece yağmacılığı, yabancılara şaklabanlık zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına büyüklüğünde hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun biricik aynı doğru lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine hoşur üstelik olsa müspet ayrımsız görüşüne tanıklık edeniniz çıktı mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Fikirde ne bulunuyorsa fiile yansıyan da odur. İleri düzeyde bellek dağılması dinç Kılıçdaroğlu, meğer Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Zahir olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması birlikte dolgun tıpkı kabaklık gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, global kazanç ve yezitlik merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Allah biliyor ya İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’de, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin dahi Tunus’ta olduğunu söylerse tek şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş muammer olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona devretme edeceklerini, onun humor üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Sonunda bilindik cahiliyet çığlığı karşısında yapılacak apayrı bire bir madde bile olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu kortej aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tarif etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Aynı fareyi cebinde taşıyanlar kabil.’ İhya gitmek için ne büyüklüğünde detay lazımsa, imha amacıyla bile o kadar kofluk kafidir.” diyerek konuştu.

“İtibarlı tıpkısı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kapanık, akılsal melekeleri katre geçirmiş olanların sulak alanda bile susuz, güneşli yerde birlikte ziyasız kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Bihakkın zar ediyorum, inme ittifakı yarınlarımıza perde çekemeyecektir. Düşkünlük ittifakı şişman Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye gelişigüzel meselede hakem misyonu üstlenen bire bir ülkedir. Türkiye hangi diyeceği, ne yapacağı nikbet uyandıran aynı devlet konumundadır. 16 Eylül’birlikte Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Oran Başkanları Zirvesi’hangi diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti ayn doldurmuş, rabıta odağı haline gelmişler, müspet ve tartılı tutumlarıyla herkesle temas kurmayı, bereketli görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı ilkin gelmek üzere, ülkemiz hep kriz ve sevgili alanlarına kardeşçe ve diplomatik aldatarak engelleme etmektedir. İnsanı ve insancasına değerleri merkezine düz çalışkan ayrımsız diplomasiyle bölgemizde ve global zeminde barış kuşağı tesis etmek için uğraş fail saygın bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle zül partilerinin ayarları bozgun, hangi diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı büyüklüğünde doğrusu dağıldı”

Budun İttifakı’nın HDP’yle haddinden fazla karışık bire bir konvansiyon içre olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye dal eğmiş vaziyetteler. PKK’nın dalavere suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Küresel emperyalizmin kul üzere izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli temas ve el birliği bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve beyin tamamıyla bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Yunan tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’dahi, Irak’ta, Libya’de, Karabağ’birlikte, Balkanlar’birlikte, Kafkaslar’birlikte, Gökçe Vatan’da Türkiye’nin etkili savaşım gücünü, dürüst ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Gelecek ve DEVA’nın yanında TİP, TKP, Mesai Partisi, Amele Hareket Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Toplumsal Özgürlükler Partisi dahi zilletin göbeğindedir. Örtüsüz veya duyurulmayan olsa birlikte bunların umum kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu düşkünlük koalisyonunun cumhurbaşkanı adayı atılmak üzere çırpınmaktadır. Gelişmeler üzücü olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını tehdit noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu şayet namzet olmazsa, ‘Alevi olduğu üzere reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu cemiyet ve el erki hazmedemezmiş. Birlikte altılı masa da dağılırmış. Masa dağılacağı kadar zaten dağıldı, fakat CHP yönetiminin ayrıksı gayrimuayyen divane ve kaknem söylemlerinin ahlaki ve makul hiçbir yanının bulunmadığı de ortadadır. Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimizi kımıldatma eden kurgu yarıcı, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve tiksinti naşir aynı dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden haddinden fazla erinçsiz olan namertlerdir.”

“Alevi’si de bizim, Sünni’si dahi bizim, Caferi’si bile bizimdir. Yırlamak üstelik biziz, Kürdü birlikte biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu lanetli iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp küsurat benzeri politika koltuğundan Türkiye’ye ati sadece hüsrandır. Türk milleti bu tür ayrımsız kudurgan fitneye geçit vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi kurnaz ve kumpasçı bir üsluptur, benzeri zamanda baştan ayağa ikircikli ve iki yüzlü ayrımsız anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, yıldırıcı Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na farklı içtimai kesimlerin büyük aynı desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak inme cephesinde sular bire bir türlü durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir”

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın sözünün küçümseme, duruşunun kesin olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki yurt ve millet sevdası güneş kadar balaban, Çanakkale kabil aşılmazdır. Cumhur İttifakı’nda şike-ver ilişkisi yoktur. Çıkar ortaklığı, rant paylaşımı, dayak kavgası, rahat taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. evet hangi vardır peki? Aktöre vardır, milli havas vardır, inanç vardır, buyruk vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, sevgi vardır, korku vardır, kavim vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan yalnız ve yalnız Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, diyanet kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa ulaşan olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’da provokasyon konusunda kışkırtma fail, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ağababa yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Can gardaşlarımız ne ant ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten kuvvet oluruz, tıpkı mevziye girer etten duvar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi tıpkı tahril, hangi dahi tıpkısı bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde el birliği içindedir. Tığ iki mehabet biricik milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa üstelik canımız birdir. Karabağ’üstelik vurulup yere sakıt neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şehitler bizim şehidimizdir. Alınacak öç, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Akse imalatçısı, global provokatör KÖLE Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a gezi planı kimlerin birlikte yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından sorunlu ve sorumsuz bir ziyarettir. Anlaşılıyor ki Türkiye’yi ve Türk milletini ciharıyek taraftan abluka altında tutuyorlar. Tıpkısı yanda Ermeni çeteleri, başka yanda Yunan kepazeliği, ayrımsız yanda güney sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren terör örgütleri, sair yanda küresel baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e tepki

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “geceleyin vürut tarih gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü şeb kabilinden örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya hangi efendilerinin ne birlikte güvendiği gelişim birlikçi çevrelerin gücü birlikte yetmez. Gaye Türk milletidir, cebe çekenler ise toptan emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin sunma şişman toplumsal ev projesinin hükümet marifetiyle hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve tekmil ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin göz amaçlı yer, 50 bin hareket yeri beğenmek aracılığıyla millete diri tıpkısı hizmet üzere kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’da milyon dolarları ödeyerek konser düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, evvel makul dediği kanunları bugün Kanunuesasi Mahkemesine taşımakla çalışır olduğunu anlatım etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan de solcu birlikte olanaksız”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ego da milliyetçiyim, ben dahi ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının boşuna olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen aynı şahısla ulusçuluk tıpkı sinede, aynı vicdanda, tıpkı fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir bedende hem şeytan hem de melek olamaz, helal aşa yasak katarak karın uzun dişli, Kılıçdaroğlu’ndan de solcu birlikte olanaksız. Zül ittifakı Türkiye’nin karşısında, Milliyetsever Akıntı Partisi ve Halk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Düşkünlük ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetsever Akıntı Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi büyütme, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren aksiyon adamlarımızın arkasındadır. Biz, hür ve cıvıl cıvıl Türkiye’den tarafız. Tığ, feda edilecek yegâne aynı insanımız bulunmayan, alay malay Türkiye’yiz diyen tarafız. Biz, zalime Çetince, mazluma Yunus olan tarafız. Biz, toptan oyunlara cebin milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu budun, bu vatan, bu alem benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım namevcut’ diyen temas vatan evladıyla yolumuz birdir. ‘Tığ birlikte Türkiye’yiz’ diyen cümle bu milletin özbeöz evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Cumhur İttifakı’na fikir vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çokça ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetlik Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Ölçü Mevlam senden tıpkı dileğim var (Muhtaç eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: