Mıhlı çevre amacıyla İstanbul’dan Konya’ya yola çıkan bisiklet takımı Afyonkarahisar’da

Belde Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Teavün ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Zinde Kasaba İçin Çiftteker Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da mola verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’da dimdik yer için yola çıkan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın ardından Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik gezi esnasında farkındalık monte etmek yerine kasaba temizliği birlikte yapıyor.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, etkinlik talebinin çiftteker sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, enerji tasarrufu, su kullanma verimliliği, sofrada liyakatsiz artık ve izansız dönüşümle ait yer bilincini geliştirici yetişek faaliyetleri yaptığını aktaran Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden gelen talebi akseptans ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi üstelik etkinliğimize bindi verdi. 26 Eylül’birlikte öğle namazından sonradan 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Sultan Camisi önünden akım ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi dahi musahabe ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Hükümdar Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Deminden da Konya’ya akıllıcasına yola çıkıyoruz.”

Sporcular, yarın Konya’da olacak.

Share: