Müdürün Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren paylaşımına Valilik’ten soruşturma

TUNCELİ’de Bilgisizlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, çalım içi Whatsapp grubunda Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren ayrımsız yazıyı paylaştı. Paylaşımın ortaya çıkmasının ardından Valilik yönetsel anket başlattı.

Tunceli Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ruh yürüteç Gençlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, kurum süresince personel ile iletişimin acul sağlanması amacıyla oluşturulan ‘Deneyimsizlik Hizmetleri Müdürlüğü’ WhatsApp grubunda 20 Ağustos’ta Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren bir yazıyı paylaştı. Gücük süre sonra grupta mevcut personelin tepki göstermesi ve bazılarının birlikte gruptan ayrılmasından sonra Aytar, “Arkadaşlar ayrıntılar telefon ile oynamışlar hatalı paylaşımlar olmuş” diye kendisini savundu ve henüz sonraları dahi yazıyı sildi.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTIPaylaşımın ortaya çıkmasının ardından Valilik, Aytar ile ilişkin idari sormaca başlattı. Valiliğin sosyal iletişim araçları hesabından yapılan paylaşımda, “Bazı matbuat ve im organlarında Cahillik ve Spor İl Müdürlüğümüzde vazifeli benzeri çalışanın sınırlı WhatsApp grubunda yapmış olduğu paylaşımlara dayalı haberler yer almaktadır. Konunun Valiliğimizce öğrenilmesi ile birlikte ilgilendiren hakkında mukteza işler başlatılmıştır” denildi.Share: