Muğla malumat: Bakan Kasapoğlu, Yatağan Cahillik Merkezi’nin açılışını yaptı Açıklaması

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, “Bu tesisler, binlerce şampiyonu yetiştiren, olimpiyatlarda önemli bayrağımızı dalgalandıracak sporcuların yetiştiği tesislerdir.” dedi.

Deneyimsizlik merkezi açılışı üzere Yatağan’a mevrut Bakan Kasapoğlu, Belediye Reisi Mustafa Toksöz, gençler, sporcular ve vatandaşlar eliyle çiçekle karşılandı. Kasapoğlu, ilçeye kazandırılan yeni tesisin oflaz olmasını dileyerek küşat kurdelesini kesti.

Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, beyaz perde salonu ve atölyeleriyle deneyimsizlik merkezinin Yatağan’a çokça yakışacağı söyledi.

“Türkiye işlek benzeri talih”

Gençler amacıyla bilcümle daha iyisinin gayreti içerisinde olduklarını rapor eden Kasapoğlu, şunları söyledi:

“omuz omuza, müşterek çalışmaya devam edeceğiz. Muğla’evet bakir müjdeler, eskimemiş heyecanlar amacıyla geldik. Muğla üzere güçlü çokça eser ürettik çıktı, o eserleri hizmeti alma vakti geldi. Bu gençlik merkezimizi hizmete aldık, Köyceğiz’e dahi gideceğiz. Spor salonumuzu, bilgisizlik merkezimizi hizmete alacağız. Bunun üzere taraf sahalarıyla, salonlarıyla, halı sahalarıyla, havuzlarıyla, kortlarıyla Muğla’mızda hizmete amade mütehammil çokça tesisimiz var. İnşallah kurdelelerini alay malay keseceğiz. Türkiye yaşayan tıpkı talih. Cumhurbaşkanımız liderliğinde, SELIM Öğür hükümetleri kendisine elbette bu çıtayı yükseltiriz, onun gayretindeyiz.”

Kasapoğlu, Muğla’nın toyluk ve spor yatırımları açısından ve spor turizminin avangart, gözde şehirlerden biri olduğunu dile getirdi.

“Altyapısıyla, eş kaynağıyla bire bir spor devriminden bahsediyoruz”

Vekillik namına ayrımsız seferberlik halinde fiilen tarımı, turizmi, sanayisiyle büyük potansiyele eş Muğla’nın toptan ölçekte aynı spor şehri olmasının önünü açtıklarını anlatan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Muğla kendisine sunulan emekler ve gayretlerle çabucak yaz aylarında değil, yılın her ayında, herhangi bir simultane bire bir cazibe merkezidir. Bu tesisler, binlerce şampiyonu yetiştiren, olimpiyatlarda balaban bayrağımızı dalgalandıracak sporcuların yetiştiği tesislerdir. Spor turizmi noktasında it canlı çok ayraç kodifikasyon, bisikletiyle, yelkeniyle, yüzmesiyle, motosiklet sporlarıyla Muğla’mızın bellik olduğunun tescilidir. Bundan ahir süreçte, Bodrum’dan Fethiye’ye, Fethiye’den Marmaris’e, Marmaris’ten Dalaman’a kül ilçelerimize eskimemiş tesisleri kazandırmanın mutluluğunu bilcümle gelişigüzel yaşayacağız. Alelhusus Tokyo 2020’da dedik ya ‘Bizim tıpkı spor politikamız var’. Hiçbir öz tesadüf değil. Bizler toprağa yavru eker gibi adım adım politikalarımızı hayata geçirdik. Kullanılmamış politikalar için muttasıl, tereddütsüz çalışıyoruz. Altyapısıyla, herif kaynağıyla tıpkı spor devriminden bahsediyoruz. Yıpranmamış tarihler yazan nesiller ile bire bir kol var. Bu cümleler siyasetin gereği değil, bakım odaklı bire bir politikanın, stratejinin eseridir. Muazzez milletimizden aldığımız güçle buralara bu arada geldik. Halk ele beraberinde yürümeye de bitmeme edeceğiz.”

en son Ampute Milli Takımı’nın futbolda Türkiye’ye acun şampiyonluğu yaşattığını hatırlatan Kasapoğlu, madalyaların, başarıların takibini yapmakta zorlandıklarını dile getirdi.

“Spor politikamız var”

Hiçbir başarının rast olmadığını vurgulayan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir spor politikamız var. İşte ayrımsız tesisleşmeden bahsediyoruz, ülkemizi bir uçtan ayrımsız kuyruk sokumu kemiği saran. Edirne’den Kars’a, Mersin’den Sinop’a tıpkı tesisleşme var. Futbol sahaları, egzersiz salonları var. Yüzme havuzlarınız, devasa stadyumlarımız var. Gururla söylüyoruz. Daha üç zaman önce Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle İstanbul Zeytinburnu’nda buz adası açtık. Buz adasında Avrupa’nın yeryüzü büyük, modern buz pistini devreye aldık. Daha Çok Türkiye’bile buz sporlarıyla ilişik organizasyonları gerçekleştirmede rekabet üstünlüğümüzü ortaya koyuyor. Bu buz pisti bu ifadelerin hangi büyüklüğünde samimi olduğunu gösterir. Muğla’mızda çim hokeyiyle ilgilendiren protokol imzaladık. Seçme alanda gayretimiz, iddiamız, yetişen nesillerimiz var. Her alanda olduğu kabilinden sağlıkta, sanayide, eğitimde, ekonomide olduğu kabil sporda de çıtası en yukarıda olan benzeri Türkiye var. Hamdolsun imge dolu, heyecan meşbu, inanç mahmul aynı Türkiye yüzyılı var.”

Icra Vekili Kasapoğlu, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye yüzyılını gençlerle gelişigüzel henüz yaşayan ve adaletli bire bir acun amacıyla düz yazı edeceklerini tabir etti. Yalnız kasılma değil, sporcu sayısı namına hele 21 sene önce 2 bin 310 lisanslı sporcunun zaman Muğla’de 123 bin lisanslı sporcuya çıktığını tamlayan Kasapoğlu, rakamların kıvrılma niteliğinde olduğunu söyledi.

Açılan tesislerin dolu kırcı değerlendirildiğini görmenin kendileri üzere nazik tıpkı galeyan olduğunu kaydeden Kasapoğlu, bugüne kadar tesislerden yeteri kadar yararlanma edemeyenleri tesisleri kullanmaya davet etti.

Kasapoğlu, Muğla ve ilçelerinde yapılan ve desteklenen yatırımlar ile tesisler karşı de vukuf verdi.

Share: