Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’nun “Sakarya” gafına CHP’lileri kızdıracak çevirme

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısı kapsamında zaman Sakarya’da müracaat yaptı. Sakarya Düz Muharebesi’nin ismini gerçekleştiği düz olan Ankara’nın Polatlı ve Tembel ilçelerinden güzeşte Sakarya Nehri’nden aldığını unutan Kılıçdaroğlu, “Sakarya bir zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında sunma kanlı mücadelenin verildiği bire bir kenttir. Sakarya savaşıdır, Sakarya galibiyetidir” diye içtimai medyanın gündemine mevrut aynı gafa imza attı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Kılıçdaroğlu’nun bu gafı kısa süre içerisinde sosyal medyada ruzname oldu. Içtimai iletişim araçları kullancıları bahis konusu gafla ilişik haddinden fazla sayıda paylaşımda bulundu.

İNCE DA ISTIMARA YAPTI

Kılıçdaroğlu’nun gafına tıpkısı kiymetlendirme da Ülke Partisi lideri Muharrem İnce’den geldi. Twitter hesabından paylaşımda kâin İnce, “Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sakarya Melhame-i Kübrası” diyerek anlatım ettiği Sakarya Zaferi’nin 101. sene dönümünde Sakarya Nehri ile Sakarya kentini karıştırmak usa vurma bir pot değildir. Milli Mücadelemizin Başkomutanının kurduğu partinin düşürüldüğü bu duruma üzülüyorum” dedi.Share: