Munzur Dağı’nın faziletli kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın faziletli kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli beyninde mevcut 3463 rakımlı Munzur Dağlarının faziletli kesimlerine kar yağdı.

Erzincan site merkezinde akşam etken olana bora yağış efdal kesimlerde karaca dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının zirve noktalarını beyaza bürüdü. Efdal kesimlerde yağan kar ile gelişigüzel hava sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Meteoroloji 12. Mıntıka Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere göre, bugün nahiye genelinde çekicilik parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, espaslı yerli kalkışmak amacıyla bora ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar güney ve güneybatı yönlerden orta bazı bazı akva (40-80 km/sa) ve gelişmemiş mütemadi sıkıntı şeklinde esmesi bekleniyor.

“Kuvvetli rüzgar uyarısı”

Sabahleyin saatlerinden itibaren havza genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, cenup ve güneybatı yönlerden sağlam ve sıkıntı (40-80 km/saat) vadi meydan hamleli kuvvetli fırtına (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ongun ve amut devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: