“Müslüm Gürses Şarkıları” konseri ciddi rabıt gördü

Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ve Müzikolaj Orkestrası eliyle Müslüm Gürses Şarkıları konseri düzenledi.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde Terbiye Fakültesi Evire Çevire Sanatlar Eğitimi Bölümü Akademisyen Doç. Dr. Şanlı Ayhan’ın şefliğini yaptığı ve Çalgı Aleti Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Müzikolaj Orkestrası’nın gerçekleştirdiği “Müslüm Gürses Şarkıları” konserine bağlam büyük oldu. Konsere, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, diyar protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Konserde, “Aşk Gebe Kervanlar, Nilüfer, Affet, İtirazım Var, Uz, Haberimiz Bulunmayan, Hicran Acı Benzeri Özdek, Hangimiz Sevmedik, Gel Bahtımın Kar Beyazı, Erisin Dağların Sülale, Özlem Rüzgarları, Cenabıhak İstemezse, Küskünüm, Acımıyorsan, Kaç Sırça Kırıldı, Aldana Aldana, Yıllar Utansın, Topraktan Bedene, Garipler, Hangi Edip, Seni Yazdım” kadar rahmetli sanatçı Müslüm Gürses’in yüzü sıcak şarkıları yürütme edildi.

Konserin böylecene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Orkestra Şefi Doç. Dr. Yüksek Ayhan’a ve orkestraya çiçek takdiminde bulundu. – MALATYA

Share: