Mustafa Sarıgül’den CHP’li milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye nezaret verilebilir” sözlerine görüngü yorum

Türkiye Değişim Partisi Karaman İl Başkanlığı yönetimiyle alay malay Karaman M Tipi Hapis uğrunda açıklamalarda bulunan TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi namına yer ülke gezdiklerini ve mahkumlar amacıyla af çağrısında bulunduklarını belirterek, “Bugün af çağrısında bulunduğum 59’uncu ildeyim. Türkiye Değişim Partisi olarak af talebimiz siyasi bire bir rica değil, tamamen vicdani tıpkı taleptir” dedi.

“AFFET TÜRKİYE’M”

Çağrısıyla ait mütekellim Sarıgül, “İçeride bir nice çocuğumuz var; babasına, amcasına, dayısına ağabeyine ne efsus kim kavuşamadı. Pandemi koşulları münasebeti ile özelikle ve özellikle esnaflarımızın büyük sıkıntıları oldu, çeklerini senetlerini ödeyemediler, başlarına nazik sıkıntılar geldi. Tekrar ülkemizi tahsis etmek isteyen hasetler, fesatlar, münafıklar ve ölümlülük güçler şuanda gençlerimizi maden batağıyla yüz yüze bıraktı. Birçok gencimiz maden batağına saplandı. O nedenle torunlar için affet Türkiye’m, anneler için affet Türkiye’m, babalar amacıyla affet Türkiye’m, toplumsal hazar için affet Türkiye’m” dedi.

“GÜRSEL TEKİN’İN AÇIKLAMASI KENDİ BULUNDUĞU SİYASİ PARTİYİ BAĞLAR”

Ayrımsız gazetecinin “CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Uğurlu’in dün yaptığı aynı açıklama vardı, -HDP’ye vekillik verilebilir-. Buna Meral Akşener dahi tıpkısı reaksiyon gösterdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna Mustafa Sarıgül, “Tığ Türkiye Değiş Partisi yerine takdir edersiniz ki ayrıksı siyasal partilerin iç işlerine karışamayız. Gürsel Uğurlu ince yıllar siyasetin içerisinde, siyasetin değme kademesinde görev yapmış, ince yıllardan beridir bile milletvekilli koltuğunu başarıyla koruyor. Gürsel Uğurlu ayrımsız izah yaptığına bakarak, altı yersiz bir izah olduğunu adisyon etmiyorum. Gürsel Uğurlu’in açıklaması özlük bulunduğu politik partiyi bağlar. Kendi izinli kurulları bunu sunu gür şekilde değerlendirecektir. “diye konuştu.

“AYIDAN MAKAM, AMERİKA’DAN BACANAK OLMAZ”

“Fransa Cumhurbaşkanın – Yunanistan’ın yanındayız- diyerek açıklama yapmasını esefle ve mahzunca karşılıyorum” diyen Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti kendisine tığ bilcümle komşularımızla sulh içerisinde yaşamasını umu eden çokça balaban bir milletiz. Görüyorum ki Fransa Cumhur Reisi Macron tarihe bakmamış, Gaziantep’e bakmamış. Atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız yıllar önce Gaziantep’te elbette Fransız’a bire bir Osmanlı tokadı attılarsa o tokadı Macron’a uyarmak isterim. Macron de Yunanistan Başbakanı Miçotakis dahi bilsin ki ayıdan orun Amerika’dan arkadaş olamaz. Miçotakis Amerika’ya, Fransa’ya güvenmesin; Türkiye ile bacanak olmaya baksın. Yunanistan Parlamentosu önüne geldim ve Miçotakis’e hatırlattım. Sayın Miçotakis biz barış istiyoruz. Yöntem adamları savaş istemez, hazar ister. Sayın Miçotakis Fransa’dan dahi Amerika’dan dahi sana yarar gelmez. Türkiye ile bacanak olmaya bak” dedi.

“KILIÇDAROĞLU, CUMHURBAŞKANLIĞI GÖREVİNİ DEĞME TÜRK VATANDAŞI GİBİ TÜRE EDİYOR”

Mustafa Sarıgül, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine ayrımsız özdek söylemesinin doğru olmayacağını belirterek, “Eksiksizlik Kılıçdaroğlu 657 sayılı Heybet Personeli Yasasına göre devletimizde etraflı yıllar fariza yapmıştır. İlgisiyle, becerisiyle, sıdk anlayışıyla; cumhurbaşkanlığı görevini gelişigüzel Türk vatandaşının gibi doğruluk ettiği kadar Kılıçdaroğlu birlikte cumhurbaşkanlığını doğruluk eden isimlerden ayrımsız tanesidir. Kendisine başarılar diliyorum “dedi.

Share: