Nazır Kurum’dan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ne ilgilendiren açıklama Açıklaması

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kasıt Çekicilik, İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ne gençlerin büyük demet gösterdiğini belirterek, “Toplamda 2 milyona yakın gencimiz başvurdu.” dedi.

Konya’nın Ereğli ilçesinde Ulus Kıraathanesi’nde gençlerle buluşan Çekicilik, bütün çaba ve mücadelelerinin gençlere henüz ongun tıpkısı gelecek sunmak üzere olduğunu vurguladı.

Çekicilik, “81 ilimizi, vatanımızı iyileştirmeye ve güzelleştirmeye çalışıyoruz. Bu topraklar Selçuklu’dan Osmanlı’ya oradan birlikte Cumhuriyet’imizin kurulduğu topraklar. Bayrı topraklar süresince bulunduğumuz bu mekan bile Selçuki eseri tıpkısı konak. Bu hanlar restore edildi, kültür sarayı, kahve ve kütüphane şekliyle gençlerimizi misafir ediyor. Burası aynı taraftan dahi özümüzü, kültürümüzü geleceğe taşıyor.” diyerek konuştu.

Gelgel, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yıldır yaptıkları envestisman ve hizmetlerde, gençlerin kendilerine kat arkadaşlığı yaptığını ifade ederek, onların sesine kulak vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Türkiye’da 455 millet bahçesi inşasının bitmeme ettiğini anlatan Hava, bunlardan 137’sinin tamamlandığını belirterek, Konya Ulus Bahçesi’nin bu kamer açılışının yapılacağı müjdesini verdi.

“Toplamda 2 milyona yakın gencimiz başvurdu”

Hava, Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme şişman içtimai bölük projesini başlattıklarını hatırlatarak, İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik şöyle konuştu:

“İlk misil gençlerimize bu projeden yüzdelik 20 kontenjan verdik. 18 ila 30 yaş aralığındaki gençlerimiz bu projeye başvurabilecekler. Hayata güvenle başlayıp henüz istikrarlı ve güvenli gelişim yerinizi açın diye projemizi başlattık. Türkiye’birlikte 10 bin hareket yeri, 250 bin içtimai basamak projesini sunuyoruz. Sizlere bu projeden yüzdelik 20 kontenjan ayırdık. Evi olmayan gençlerimiz, yıpranmamış evlenecek kardeşlerimiz bu projeden yararlanabilir. Şartları uyması halinde ad çekme çekimiyle inşallah bu projeyi değerlendirecekler. Gençlerimiz nazik aynı hoşlanma gösterdi. Toplamda 2 milyona mümasil gencimiz başvurdu. Cumhurbaşkanımız, gençlerimizin bu sesine kulak verdi ve göz yapılacak yer sayısını 1 milyona çıkardı. Bu anlamda nüfusa kayıtlı olduğunuz yahut yaşadığınız yerlerde bu projelere başvurabilirsiniz.”

Gençlerin taleplerini de dinleyen Alım, bazen öğrencilerin sınırlı ve ulaşımla ilişik sorunlarının giderilmesi üstüne ilgililere ferman verdi.

Share: