Nazır Muş’tan ikinci umum araç satışına getirilen sınırlamaya dair net sözler: 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara vahim bire bir ukubet getireceğiz

Akıbet ayrımsız yılda fiyatlarda yükselişi durdurulamayan makine sektörü adese altına münfail, satışlarda 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı getirilmişti. bahis konusu kurala uymayanlara 8 bin 400 TL gibi bir para cezası uygulanacağı söylentileri ruzname olmuştu. Ticaret Bakanı’ndan konuyla ait ukubet açıklaması geldi.

BAKAN MUŞ DUYURDU: ŞIŞMAN CEZA GELİYOR

Tecim Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada “İkinci umum araba satışında 6 kamer ve 6 bin kuralına uymayanlara ağırbaşlı benzeri ukubet getireceğiz” dedi.

“250 MİLYAR DOLAR HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ”

Vekil Mehmet Muş ihracat 250 bilyon dolarlık dış satım hedefine bu yıl yakalanacağını söyledi.

6 AY VE 6 BİN KM UYGULAMASI NE?

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya bakarak, 16 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre ticari cümbüş kapsamında otomobil ve toprak taşıtlarının pazarlanması yahut satışı fakat önce tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre geçmiş olması koşuluyla yapılabilecek ve bu araç sağlanmadan doğrudan yahut dolaylı namına 1 Temmuz 2023 tarihine büyüklüğünde pazarlama ve koca yapılamayacak.Share: