Niğde Valisi Belletici, Karayolları Gidiş Geliş Güvenliği farkındalık etkinliğine katıldı

Niğde Valisi Mustafa Koç, Karayolları Gidiş Geliş Güvenliği farkındalık etkinliğine katılarak sürücüleri güvenlik kemeri takmaları ve trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyardı.

Vali Antrenör, İl Güvenlik Müdürü Adnan Özdemir ve İl Cingöz Komutanı Kıdemli Miralay Nihat Özkök ile Niğde-Adana karaca yolu Eminlik Gişeleri uygulama noktasında denetimlere katıldı.

Sürücülere kurallara uymaları üzerine ikazda kâin Vali Çalıştırıcı, çocuklara oyuncak ve pusula ihsan etti.

Etkinlikte sürücülere risale dağıtıldı, kolonya ve çikolata izaz edildi.

Vali Belletici, gazetecilere, vatandaşların birey ve dünyalık kayıplarını yeryüzü aza uğratmak için zaruri kontrollerin her daim yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu denetimler çıktı yordam limitlerine uyulmaması, alkollü ve ehliyetsiz komütatör kullanılması, şerit ihlali kabilinden alanlarda yoğunlaşmakta. Gidiş Geliş yazıhane müdürlüğünün baskı alanında 2022 yılının önce 9 ayında kısaca 175 bin dil arama edildi. 31 bin araca üstelik kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulandı. Bu denetimlerin müspet neticesini istatistiklere baktığımız ahit görüyoruz. Sabık yılın bire bir oranına bakarak kaymakamlık yerinde ölüm oranları yüzde 4,1 sakıt durumda. Devletin gidiş geliş güvenliği yerine belirlediği hep kavait, yaptığı stratejiler, eylemler, vatandaşların tıpkısı tanesinin bile burnu kanamadan gidecekleri yerlere ulaşmaları, sevdiklerine ulaşmaları doğrultusunda. Trafikte ayrımsız can üstelik kaybetmeye tahammülümüz bulunmayan ilkesi ve hedefiyle arkadaşlarımız çalışmaya bitmeme ediyor.”Share: