Niğde’de “Yayalar Al Çizgimizdir” etkinliği düzenlendi

Niğde’de trafikte yayalara dikkat çekmek amacıyla “Yayalar Al Çizgimizdir” uygulaması yapıldı.

Vali Mustafa Antrenör, İl Güvenlik Müdürü Adnan Özdemir ve İl Açıkgöz Komutanı Albay Nihat Özkök, öğrencilerle Dr. Sami Esmer Caddesi’ndeki arızi yolundan geçerek, arızi önceliğine dikkat çekildi.

Çocuklara uymaları gereken kurallar üzerine uyarılarda bulunan Çalıştırıcı, okulların açılmasıyla trafikte ve muvakkat geçitlerinde su oluştuğunu söyledi.

Antrenör, site genelinde 150 geçici geçidi bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bunların balaban oranda boyanmaları tamamlandı. Eksik olanlar bile önümüzdeki günlerde uray, bitirmiş ve emniyetin ilgilendiren birimlerince bildirme kısa sürede tamamlanacak. Çocukların okullarına elan emin gidip gelmeleri noktasında arkadaşlarımız gereken tedbirleri alıyor. Tekrar bu kapsamda ilde ruh gösteren öğrenci servislerinin hepsini denetledik, 8’i makul görülmedi. Onlar da akıllıca hale getirildi. Öğrencilerin zarar görmemesi açısından eğitimlerimiz bitmeme ediyor. Tek derdimiz bir çocuğumuzun bile burnu kanamadan sağ selamet evlerinden okullarına, okullarından evlerine gitmelerini temin etmek.”

Programın arkası sıra Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Ekin Merkezi’nde 2022-2023 eğitim bilimi yılında alınacak güvenlik-gidiş geliş tedbirleriyle ilgilendiren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Güven Müdürlüğü ve İl güllabi Komutanlığı personelince öğretmenlere sunum yapıldı.

Share: