Ölümle Gözdağı Edilen Prof. Dr. Sabah Yeli Davutoğlu Şenol: “Zanlının Elektronik Kelepçesini Kırdığı Bilgisi Verilerek Özlük Tedbirlerimi Sıkılaştırmam…

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, kendisini ölümle yıldırma eden Mustafa Yücel ile ilişkin, “Bugün itibarıyla Düzenlilik İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, yıpranmamış kelepçe siparişi verildiği, adli makamlara vukuf verildiği bilgisi verilerek öz tedbirlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Hak bekliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Sabah Yeli Davutoğlu Şenol, 29 Temmuz’da kendisini ölümle yıldırma fail ve tutuklanmadan yargılanan aşı karşıtı Mustafa Yücel’in elektronik kelepçesini kırdığını duyurdu. Şenol, içtimai iletişim araçları hesabından zaman yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“NEYİ BEKLEDİKLERİNİ BİLMİYORUZ. TÜRE BEKLİYORUZ”

“29 Temmuz’dan beri, benzeri zanlının adli tatile takılan türe ile orostopolluk geçmesini izliyoruz. Bugün itibarıyla Düzenlilik İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, kullanılmamış kelepçe siparişi verildiği, adli makamlara vukuf verildiği bilgisi verilerek kişi tedbirlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Henüz ilk değişmeyen ile bilezik uygulanması beyninde 10 gün esbak, çirkin o tam Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, eski bakan, Cumhur Reisi danışmanları ile adam ve yer etiketleyerek paylaşımlar yapmıştı. Avukatım, herhangi bir dönüş dosyaya ‘delil karartma, telefon ve tweet ile tehdit, bambaşka kimseleri tehdit’ suçlarını ekliyor. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Hak bekliyoruz.”

Share: