Otomobilini iPhone ile değişme etti: Algı gücüm yoktu

Kentte rençperlik işleyen Yasir Aksaç, ahzetmek istediği telefona bütçesi yetmeyince 55 bin TL değerindeki aracını genel ağ üzerinden satışa koydu. Aynı müddet ilanda duran otomobilini satamayan Aksaç, bunun üstüne 2001 bir aracın camına, istediği cep telefonu modelini yazarak takas edilebileceği ilanını yapıştırdı. Aracın bulunduğu bölgeden geçe ilanı gören Serkan Erkış (21) birlikte Aksaç ile ilişki kurdu. Tıpkı araya mevrut Aksaç ile Erkış anlaşmaya varınca telefon ile otomobilin takası gerçekleştirildi.

“TELEFONU ALGI GÜCÜM YOKTU”

Araba sahibi Yasir Aksaç, aracını internetteki zar sitesine koyduğunu ancak müşteri bulamadığını kaydederek, “Benim bile tıpkı telefona ihtiyacım vardı. Bizde sebep benzeri telefon ile değiş düşünmeyelim, dedik. ‘Telefon ile dil mübadele olur’ ilanını aracın ense camına yapıştırdık. Kardeşimiz da aradı ve almaç oldu. Yeni sâdır telefon hayalimdi, akça param yoktu, garajda boşa yatıyordu. Nakit bile zaten yoktu bende, telefonu matlup gücüm yoktu. Ben de ‘Neden aynı telefona aracımı varyasyon düşünmeyeyim’ dedim ve değiş tokuş işlemlerini gerçekleştirdik, ikimize bile adamakıllı olsun” diye niteleyerek konuştu.

“VASITA İHTİYACIM VARDI”

Telefon sahibi Serkan Erkış ise kendisinin de arabaya ihtiyacı olduğunu belirterek, “Benim bile elimde telefon vardı, tutar faziletli, satamadım. Ağabeyimin üstelik arabasına car yapıştırdığını gördüm. Ego da değişme edelim diye niteleyerek görüştüm. Fiyatları zaten hemencecik şipşak muadil. Tığ bile elhak ağabeye bu teklifi yaptık ve ağabey kabul etti. Doğru olsun” dedi.

Share: