Özçelik-İş Sendikası ile Rolmak Döküm arasında şişko hizmet akdi imzalandı

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi ile Rolmak Döküm arasında toplu hizmet akdi imzalandı.

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesinden yapılan açıklamada, sözleşmenin Özçelik-İş Sendikası Karabük Büro Başkanı Kenan Yılmayan ile Rolmak Döküm Genel Müdürü Çekişme Gedikoğlu beyninde imzaladığı bildirildi.

Açıklamada, “Günlerdir süren görüşmelerinin arkası sıra bugün bağıtlanan toplu hareket sözleşmesinde çalışanların almanak kazançlarının mahiye ortalaması baz alındığında yüzde 65 oranında bindirim sağlandı. Yakacak yardımı, küçümseme ikramiyesi, meslek yardımı ve her 3 ayda bire bir ikramiye hakkı bile böylelikle müktesep oldu.” ifadesine düz verildi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Yılmayan, çıkışlı oldukları hisse senedi yerlerindeki şişko hizmet akdi görüşmelerinde ve başka çalışmalarda Karabük şubesine bindi veren Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Kırmacı ile umumi merkez yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Gedikoğlu’na şişman hizmet akdi görüşmelerindeki uzlaşmacı tutumlarından çevre teşekkürname fail Yılmaz, şunları kaydetti:

“Aynı yıl önce göreve geldiğimizde sendikamızın Karabük ve bölgesinde kestirmece 3 bin 800 üyesi vardı. Büro yönetimimizle ağırbaşlı bire bir örgütlenme çalışması başlattık ve gücük bir müddet süresince şubemizin örgen sayısını 6 binlere çıkarmayı başardık. Karabük ve bölgede bulunan mızrap hisse senedi kolundaki iştirakçi kardeşlerimizin dirimlik düzeylerini çoğaltmak, bol bolamat paylarına yardım beğenmek bizlere düşen bir fariza olduğunun bilinciyle görevimizi sunu ferah şekilde yapmaya bitmeme edeceğiz.”

Share: