Para CEO’larının bakir trendi ‘hava durumu’ tahminleri

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın ardı ardına mevrut açıklamalarının sonrasında Wall Street bankalarının CEO’ları bilcümle bir ağızdan ekonominin albeni durumunu konuşur arkaç geldi.

Ukrayna savaşı ve ÇAKER Eşkal Bankası’nın (FED) para politikasını sıkılaştırma beklentileri CEO’ların iktisat tahminlerini zorlaştırdı. Dimon’ın meteoroloji metaforlarını içeren açıklamaları ise kazançlı türbülansı yorumlamak amacıyla eskimemiş bire bir trend başlattı.

ESIR’nin varlıkları itibarıyla genişlik büyük bankasının CEO’akarsu bahis konusu akımı geçtiğimiz hafta verdiği bire bir röportajda “sıkıntı bulutları geliyor” ifadeleriyle başlattı. Dimon’ın bu yorumları hafta içerisinde “coşku” uyarısına kadar yükseldi.

Dimon geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında fırtına bulutlarının “dağılabileceğini” fakat benzeri “çalkantı” olmamasını umduğunu belirtmişti.

Fakat finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, Dimon Çarşamba günkü açıklamasında hava raporu tahminlerini kötüleştirdi. JPMorgan CEO’su katıldığı aynı konferansta, “Sıkıntı bulutları demiştim. Ancak şişman ayrımsız fırtınanın bulutları. Bu bir kasırga. Bu coşku yolumuzun ilerisinde bize akla yatkın geliyor. Bunun alelade benzeri galeyan mı yoksa Sandy fırtınası mı olduğunu henüz bilmiyoruz. Kendinizi hazırlasanız iyi edersiniz” demişti.

Açıklamanın arkası sıra New York Post’un haberinde Jamie Dimon’ın resmi üstünde yağmurlukla sıkıntı bulutlarını izler ayrımsız biçimde paylaşıldı. 

Financial Times’ın haberine bakarak, Bank of America CEO’su Brian Moynihan’a Dimon’ın açıklamalarından saatler sonra tıpkı konferansta “tutum terminolojisinde cümbüş strateji” konusunda bir soru daha soruldu.

ESIR’nin Yıldız Caroline eyaletindeki Charlotte şehrinin bankası olan Bank of America’nın liderine sorulan soruya Moynihan nükteli ayrımsız dille yanıt verdi: “Tığ Kuzey Carolina’dayız. Burada değme yıl çalkantı oluyor. Bu sebeple tığ rastgele devir hazırlıklıyız. Eksantrik benzeri şansımız yok.”

Perşembe haset Goldman Sachs Başkanı John Waldron tıpkısı yönde benzeri sıkıntı sorusuna maruz majör ekonomik destek üzerinden cevap verdi. Waldron, “Rastgele hava durumu analojisi kullanmaya çalışmayacağım. Bu benim kariyerim boyunca gördüğüm genişlik karmaşa kıpırdak düzlem. Sistemin içerisinde oluşan şok sayısı bana kalırsa yepyeni seviyede” ifadelerine vadi verdi.

Bozuk tıpkısı JPMorgan bankacısı olan ve şu anda 540 bilyon dolar varlığı kâin bir BENDE bankası PNC’nin CEO’luğunu yürüten Bill Demchak konuşma sırasında “hava raporu tahmini” olmadığını fakat ekonomi amacıyla kocaoğlan piyasası öngördüğünü söyledi.

Demchak, “Sükûnet dışında apayrı tıpkı bundan sonra öngörmüyorum. Bunun benzeri galeyan olacağı düşüncesinde değilim. Bana kalırsa tıpkısı yavaşlama göreceğiz” açıklamasında bulundu.

Wells Fargo’nun Bankacılık Analisti Mike Mayo Dimon’ın yorumlarının iki hafta arka arkaya kullandığı “ekstra menfi” yorumların şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Mayo, söz konusu açıklamalar sonucunda JPMorgan’ın kârlılığına dair şüphelerin arttığını de sözlerine ekledi. Dimon, sabık hafta bankanın bu sene bankanın bilanço hedeflerine ulaşmasının haddinden fazla büyük belki olduğunu söylemişti.

JPMorgan’dan konuyla ilişik yaptığı açıklamada, “Jamie’nin görüşleri, yatırımcı günü yorumlarıyla insicamlı. Çok mütenevvi gizil konuşu senaryolar var” denildi.

JPMorgan CEO’sundan iktisadi heyecan uyarısı

 

ESIR borsaları düşüşle açıldı

 

BENDE’de tarım dışı istihdam arttı

 

Share: