Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Yeni atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, ilk çalışma gününde kat müdürleri ve mütenevvi kurumların temsilcilerinin tebrik ziyaretlerini kabul etti.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması üzerine Malmüdürü Yaşar Balkır, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Varlıklı, Milli Taşınmazlar Müdürü Buğur Abaş, Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Erek Yılmayan, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Altın, Nefer Müdürü Uğur Şen, İlçe Esenlik Müdürü Mehmet Tehlikesiz Bostan, Çeşme Cingöz Komutanı Vekili Mehmet Özay, Toplumsal Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Umum Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Ilçebay Maraşlı’yı makamında musahabe ederek, filinta olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Şahan Çöker bile Ilçebay Maraşlı’yı makamında görüşme ederek, 2022-2023 terbiye tedris dönemi hazırlıkları hakkında bilgelik verdi. Kaymakam Maraşlı, İlçe Milli Terbiye Müdürü Çöker ile birlikte 15 Eylül Mustafa Çapkan İlkokulu’nu de görüşme ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Kalaba doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve lise eğitimini muhtelif illerde tamamlamasının ardından, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Periyot Kaymakam Adayı adına mülki idare mesleğine başladı. Adaylık boyunca mütenevvi illerde mülkiye müfettişliği ve kaza refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili yerine görev yaptı. Tıpkısı yıl süre ile Fransa’bile yabancı açacak eğitimi görerek, yönetsel bütün üstünde çalışmalarda bulundu.

Ilçe kursunu başarı ile tamamlayarak 1 Nisan 2008 tarihinde Eğlek Kaymakamı namına atanan Mehmet Maraşlı, 30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Baş Başa Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Mazeret Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 tarih ve 2022/392 çevrilmiş Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararı ile Çeşme Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, gür derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Ilçebay Maraşlı, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Iştiyak Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Refika ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: