Putin’in kısmi seferberlik kararı sonrası Rusya’dan kaçış bitmeme ediyor: Antalya bileti 200 bin lirayı buldu

Rusya Oran Başkanı Vladimir Putin tarafından açıklanan ve geçmiş dönüş üstelik cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle yayımlanan ‘askeri bölümsel seferberlik’ ilanına göre, Rusya’de 300 bin civarında sakınma askerin çağrılacağı kaydedildi. Değişmeyen sonrası başta Moskova gelmek için Rusya’dan uçuşa belirtik kentlere iri dilek oluştu. Rusya vatandaşlarının turizmde bildirme haddinden fazla tercih ettiği site olan Antalya, sınırlı dışında yeryüzü haddinden fazla yerleşik yaşamı tercih ettikleri şehirlerin de başında geliyor.

11 BİN DOLARA SATILDI

Çarşamba gününden itibaren Moskova ve Rusya’nın başka kentlerinden Antalya’ya olan uçuşların biletleri, hemen tükendi. Çarşamba itibarıyla bilet fiyatlarında başlayan artım, güç boyutlara ulaştı. Moskova’nın Domodedovo Havaalanı’ndan bugün Antalya’ya gidecek uçaktaki serencam biletin, 650 bin 859 rubleye tahminî 200 bin liraya satıldığı belirlendi. Cumartesi günkü uçuşlar içinse bilet fiyatlarının 500 bin rubleyi bulduğu kaydedildi.

ASKERİ SİCİL BELGESİ İSTENİYOR

Rusların sınırlı dışına çıkışta evvel yeğleme ettiği site olan Antalya’nın yanı sıra Türkiye’üstelik İstanbul, Ankara ve İzmir’in dışında Dubai, Bakü, Tiflis, Taşkent, Astana, Erivan kabil şehirler dahi saha alıyor. Hava yolu şirketlerinden birçoğu dahi kısmi seferberlik ilanı gereği, 18 ile 65 gözyaşı arasındaki eş yolculardan askeri sicil ve anahtar ofisinden belge istiyor.

REZERVASYONLAR BITMEME EDİYOR

Öte yandan turistik seyahat amaçlı yapılan rezervasyonlarda henüz iptaller olmadığını tamlayan, Antalya ile Rusya arasında elektrik gösteren tur operatörü firması yetkilileri, ilk teşrin ayı yahut kış dönemine ilişkin Rusya’dan rezervasyon almaya devam ettiklerini açıkladı. Durumun 1 hafta içre elan birlikte netleşebileceğini tamlayan yetkililer, 18 ile 65 yaş arası olup yedek asker kapsamındaki kişilere ait iptaller olabileceğini dile getirdi. Rusya’dan Antalya’ya planlı cevelan paketleri alelumum 7-14 dönem aralıklarından oluşuyor.Share: