QNB Finansbank’tan abuhava taahhüdü

QNB Finansbank, abuhava değişikliği ile mücadeleyi cemi im, hayatiyet ve politikalarında yaygınlaştırma hedefi doğrultusunda yeni tıpkısı etap elan attı ve 2015 yılından bu yana çalışarak yıpranmamış kömür ısıl santrali ve eskimemiş kömür eroin yatırımlarına güven vermeme yönündeki kararlılığını konkre tıpkısı abuhava taahhüdü niteliğinde resmen kamuoyuna açıkladı. Buna göre yeni kömür projelerini akçalanmış etmeyecek olan QNB Finansbank’ın, portföyündeki ilgili kredilerin vadesi azami yerine 2032 yılı itibariyle dolacak.

QNB Finansbank Umumi Müdürü Ömür Tan alınan kararı, QNB Finansbank’ın TEGV ile alay malay yürüttüğü  ‘İklim Koruyucuları Yetişiyor’ projesinin Mardin’birlikte gerçekleşen matbuat toplantısında açıkladı. Fecir, konuyla ait olarak yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Sürdürülebilirlik QNB Finansbank namına evvel bankamızda tığ finansçılarımız ve ailelerimiz ile başlattığımız, akabinde bu göz açımızı ürünlerimize entegre yazar, müşterilerimizi üstelik karışma ederek yürüttüğümüz tıpkısı dönüşüm sürecidir. Bu süreçde abuhava değişikliği ile mücadele ve içtimai kalınmayı destekleme ana başlıkları altında tıpkı haddinden fazla etap atıyoruz. Operasyonel süreçlerimizde karbon bacak izimizi azaltmak amacıyla atık yönetimi ve erke tasarrufu konusunda birçok değişik proje yürütüyor, faaliyetlerimizde feyiz yaratacak iyileştirmeler yapıyoruz. Sürdürebilirlik ve çevre eğitimleri ile çalışanlarımızın farkındalığına ve gelişimine katkı sağlarken, im ve yüreklilik politikalarımızı geliştirerek  müşterilerimizin yeşil dönüşümüne ortaklık eylemek üzere ilerliyoruz. Yıpranmamış kömür yatırımlarını akçalanmış etmeme taahhüdümüz da sürdürülebilir ekonomiye intikal için verilen önemli ayrımsız taahüttür.

Sürdürülebilirlik çalışmalarındaki uygulamalarını bilcümle alıcı ilişkileri ve yüreklilik süreçlerinde yaygınlaştırdıklarını vurgulayan Tan, uluslararası piyasalardan alınan  sendikasyon kredilerinin da sürdürülebilirlik koşulu ile temin edildiğinin altını çizdi. Fecir, “QNB Finansbank olarak, sorumlu finansman politikaları ile bankacılık sektörünün transformatör gücünü sürdürülebilir ayrımsız geleceğe yardım çıkarmak için kullanmaya öncelik veriyoruz. Topluma ve çevreye ağır sıklet zararlar verdiğine dair meydanda kanıtlar bulunan hiçbir finansman faaliyetinde düzlük almamayı prensip haline getirdik. Bu paralelde 2015 yılından beri eskimemiş kömür yatırım projelerini finanse etmiyoruz. Bu konudaki kararlılığımızı ensiz dışından realizasyon ettiğimiz borçlanmalarda verdiğimiz taahhütler ile arsıulusal platformda ortaya koyduk. Demincek ise bu taahüdü ileriye taşıyarak somutlaştırıyor ve güven politikalarımızı bu paralelde şekillendiriyoruz” dedi.

QNB Finansbank sürdürülebilirlik yolculuğuna çocuklarla devam ediyor

QNB Finansbank’tan Servis Bankacılığı

QNB Finansbank’fecir ihracatçıya emeksiz

QNB Finansbank dengeli büyümesini sürdürüdü

Share: