QNB Finansbank’tan ihracatçıya kolay

TCMB İhracat Genelgesi’nde yapılan değişikliğe göre, 18 April 2022 tarihinden itibaren İhracat Değer Akseptans Belgesi (İBKB)’hangi bağlanan ihracat bedellerinin yüzdelik 40’ının TCMB tarafından car edilen ve işlem takkadak uygulanan döviz alış arık üzerinden Form Bankası’na satışı zorunluluğu getirilmişti.

Bu kapsamda, ihracat işleyen müşteriler, şubeye gitmeden ve yazılmış komut olmaksızın, QNB Finansbank Dış Ticaret Tüzel İnternet Şube üzerinden USD, EUR, GBP döviz cinslerindeki dış satım bedelleri üzere İhracat Bedeli Kabul Belgesini düzenleyebilecek ve iş diploma takkadak meri olan Form Bankası döviz kurundan İBKB tutarının yüzdelik 40’ı oranında TCMB’ye döviz satışını tezelden gerçekleştirebilecek.

Hayata geçen bu geliştirmeyle dış satımcı müşterilerin QNB Finansbank Dış Ticaret Hukuksal İnternet Şube üzerinden hızlı ve cılız bir şekilde ve eş zamanlı kendisine döviz satışı yapması ve İBKB düzenlemesi kabil ağıl geliyor.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Akçe Yönetimi ve Dış Ticaret’deri mesul QNB Finansbank OBİ ve Ticari Bankacılık Umum Müdür Yardımcısı Açık Deniz Turhan şunları söyledi; “QNB Finansbank yerine müşterilerimizin işlemlerini elan acul ve faal gerçekleştirebilmelerini sağlayacak dinç analizör üretiyor ve dijital odaklı uygulamalarla müşterilerimizin yanı sıra olmayı önemsiyoruz.  Sonuç yerine ihracatçı müşterilerimizin işlemlerini, değişen İhracat Genelgesine akıllıca bire bir şekilde dakikasında yapabilmelerini sağladığımız aynı yeniliği henüz hayata geçirdik. Bu şekilde müşterilerimiz şubeye gitmeye icap kalmadan ve emir barı prosedürüne girmeden bahse konu USD, EUR ve GBP işlemlerde İBKB tutarının yüzde 40’ı oranında TCMB’ye satışını yaparak online İBKB düzenleyebiliyor. QNB Finansbank Aut Tecim Hukuksal İnternet Idarehane eliyle sunduğumuz bu avantajlı hizmetle, müşterilerimizin zamanını ferah yönetmelerine vasıtalık ederek, enerjilerini büyüme hedeflerine ayırmalarına birlikte imkân yaratıyoruz. Müşterilerimizi temas alanda desteklemeye ve dış satımcı firmalarımızın birlikte olmaya bitmeme ediyoruz.“

QNB Finansbank stabil büyümesini sürdürüdü

Müşteri hizmetlerinde QNB Finansbank’a 5 Stevie ödülü

QNB Finansbank’tan enerji verimliliği performansı angajmanlı önceki ürem işlemi

Share: