Reisicumhur Erdoğan: “Muhalefet tekmil mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, domates dolması ve bühtan siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcıyor”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete yüklendiği konuşmasında, “Tehalüf tam mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, dalavere ve iftira siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcarken, tığ sizlerle birlikte 85 milyona hizmet götürmeye harcıyoruz. Toplanıp dağılmaktan ayrıksı tek maharetleri var mı? Öz sığ gündemleri ile baş başa bırakıp, biz işimize bakıyoruz” dedi.

Büyük Taarruz’un 100. yılı kutlamaları ve değişik kamu yatırımlarının küşat töreni çerçevesinde Cumhur Reisi Erdoğan Afyonkarahisar’a geldi. Galebe Site Meydanında hazırlanan merasim alanına mevrut Cumhur Reisi Erdoğan vatandaşlara seslenme etti. YANLIŞSIZ Öğür’nin vizyonunun Afyonkarahisar’bile çizildiğini ifade eden Cumhur Reisi Erdoğan, “Tekmil 21 yıldır mütemadi demeden Afyon ile alay malay bütün Türkiye’ye aşkla hizmet ediyoruz. Aşılmaz denilen birçok engelleri aştık ve buralara geldik, sizlerin desteği ile. Ülkemizi bölgesinin projektör yıldızı haline getirdik. Yıllardır ihmali gidermekle kalmadık,

ülkemizi her alanda tarihi nitelikte yatırımla buluşturduk. Demokrasiden özgürlüklere, ulaşımdan eğitime, sağlıktan tarıma, sosyal yardımlardan ekonomiye, defans sanayinden diplomasiye büyüklüğünde her bir başlıkta ülkemize asır atlattık” dedi.

“Tekmil dünyanın zarfında sürüklendiği bu fırtınadan sağlıklı ve sağlıklı ülkemizi çıkartacağız”

Konuşmasında dünyada yaşanan iktisadi gelişmelere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Afyon’a son 20 yılda yapılan yatımların tutarı 34 bilyon lirayı geçiyor yaptığımız yatırımlar. Ankara- İzmir Faziletkâr Aceleci Şimendifer Hattı inşaatı sürüyor. Bu hattın 2025 yılında tamamlanması ile Afyon-Ankara arası 1,5 saate, İstanbul arası 3,5 saate ve İzmir 2 saate düşecek. Afyon’a 43 adet baraj 20 skor gölet nesir ettik. 742 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Yapımı süren 13 sulama tesisimiz ile 34 bin dekar araziyi daha sulayacağız. 3 milyar tutarında zirai bindi verdik. Üreticilerimizi boydak bırakmadık, bırakmıyoruz. Bereketli bir hasat dönemi geçiriyoruz. Mecmu dünyanın süresince sürüklendiği bu fırtınadan salim ve sağlıklı ülkemizi çıkartacağız.”

“Özlük sığ gündemleri ile beraberce bırakıp, biz işimize bakıyoruz”

Konuşmasında muhalefete, alelhusus ‘6’lı masaya’ birlikte yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uymazlık kamu mesaisini birbirinin kuyusunu kazmaya, yalan ve iftira siyasetiyle ülkenin altını oymaya harcarken, tığ sizlerle birlikte 85 milyona hizmet götürmeye harcıyoruz. Toplanıp dağılmaktan eksantrik tek maharetleri var mı? Zat sığ gündemleri ile birlikte bırakıp, tığ işimize bakıyoruz. Sizlerin desteği ve duası yanımızda olduğu müddetçe Afyon ile birlikte tekmil Türkiye’ye eserlerimize mührümüzü vurmaya bitmeme edeceğiz. Sizlere nazik olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu yatırımları sizlerle birlikte yaptık. Ülkemizi başarıdan başarıya sizlerle beraber koşturduk. Türkiye’nin ayağına vurulan yüzyıllık prangaları ele ele verip, gösterişli birliği yaparak beraber kırdık. Bizi mücadelemizde bekâr bırakmadınız, tığ de size olan gönül borcu borcumuzu artık eser üreterek ödedik” diyerek konuştu.

“Türkiye 2023’te ati asırdaki tarihine yan verecek tarihi bire bir seçim yaşayacak”

Konuşmasında 2023 seçimlerine değinen ve seçimlerde bindi isteyen Cumhur Reisi Erdoğan şunları söyledi:

“Deminden önümüzde 2023 seçimleri var. Türkiye 2023’te gelecek asırdaki tarihine yön verecek tarihi ayrımsız intihap yaşayacak. SELIM Parti ve Topluluk İttifakı kendisine 2023 imtihanından birlikte alnımızın akıyla geçerek, şişman ve dallı güllü Türkiye yolculuğumuzu devam yol açmak istiyoruz. Sizlerden 2023’e giden eleştiri süreçte birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize daha aşkın erbap çıkmanızı bekliyorum.” – AFYONKARAHİSAR

Share: