Reisicumhur Erdoğan’ın “Benzeri gece ansızın gelebiliriz” uyarısına cebin ABD’ye güvenen Miçotakis sözcük oyunu yaptı

Türkiye ile Yunanistan ortada gerilim, serencam dönemde düğme açıklamalarla tırmanırken, iki talih birlikte düğme titrem yükseltti.

ANKARA-ATİNA HATTINDA TANSİYON HİÇ DÜŞMÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yunanistan’a yegâne cümlemiz var, İzmir’i unutma. Adaları karışma etmeniz filan bizi bağlamaz. Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, tıpkı şeb anlayışsız gelebiliriz” sözleri gündemdeki yerini korurken, son olarak Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türkiye’ye kanaat gönderdi.

“DİKKATİMİZİ ORDUMUZUN GÜÇLENDİRİLMESİNE VERDİK”

Miçotakis, Ankara ile yaşanan gerilime değinirken, “Dikkatimizi öncelikle silahlı kuvvetlerin güçlendirilmesine, müreffeh ekonomimize ve uluslararası ittifaklarımıza verdik. Yunanistan namına arsıulusal hukuka olan bağlılığımızı gösterdik.” dedi.

“HAYIR, SAYIN ERDOĞAN”

Miçotakis, Erdoğan’ın Yunanistan’ı kasıt alan ‘Bir geceleyin ansız gelebiliriz’ ile başlayan sözlerine da değinirken, tek söz ile ‘hayır Sayın Erdoğan’ dedi.

DÜN YAŞANAN FENOMEN YENİ BİR KRİZ YARATTI

Öte yandan, güzeşte Bozcaada açıklarında Türk gemisine yapılan akın Yunan basınında gündem oldu. Ülkenin bildirme çokça okunan gazetelerinden Ta Nea, haberi manşetlere taşırken, diplomatik kaynakların, iki devlet beyninde tansiyonu yükseltecek ve ayrıca çatışmaya sokabilecek gelişmelerin ” Ege’üstelik balıkçıların veya göçmenlerin karıştığı ayrımsız kazayla başlayabileceğine dikkat çektiğini” vurguladı.Share: