Rum Üniversitesi LÖSEV için koştu

Bu sene üçüncüsü planlı “Eskişehir Yarı Maratonu” ve “Spor Festivali” etkinliğinde kanserle savaşan minikler için Rum Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü ile “Canım Kardeşim Ders Evi” projesine korumak talip Lösemili Çocuklar Esenlik ve Eğitim Bilimi Vakfı (LÖSEV) fahri sporcuları koştu.

LÖSEV yekpare Türkiye’dahi, dosdoğru yaşamın gerekliliği olan spor faaliyetlerini başta Ankara olmak için İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Adana ve Samsun’da düzenleyerek tedavisini tamamlamış yavru ve gençlerini hayata esenlikle kazandırmaya bitmeme ediyor. Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına özel yerine düzenlenen “3. Eskişehir Kurtuluş Nısıf Maratonu ve Spor Festivali” 26 – 27 Ağustos’ta cemi Türkiye’den spora ve insanlığa yarar sağlamaya dilek vermiş katılımcılarını ağırladı. Koşarcasına LÖSEV sloganıyla, LÖSEV ‘in gönüllü koşucuları ve kanserle mücadelesini yenen gençler bile maratonda yerini aldı. LÖSEV Gönüllüleri, kanserle mücadelesinden zaferle çıkan minik kahramanların eğitim burslarını diremek amacıyla oluşturdukları bağış kampanyaları ile onlara destek oldu.

“Koşarcasına Lösev” sloganıyla LÖSEV’in fahri koşucuları, kanserle mücadelesini yenen gençler ve farkındalığa bindi çevirmek talip Küçük Asya Üniversitesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü sporcuları, kanserle mücadelesini kazanan çocukların eğitim bilimi burslarını karşılamak üzere oluşturdukları hediye kampanyasında Küçük Asya Üniversitesi ile LÖSEV alay malay çalma akıttı. – ESKİŞEHİR

Share: