Sakarya haberleri: Amasra’da maden ocağındaki patlama zımnında Sakarya’da festivallerdeki canlılık etkinlikleri fesih edildi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişik beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlama dolayısıyla Sakarya’da planlı festivallerin dinleti ve cümbüş bölümleri tahrip edildi.

Vali Bati Oktay Yaya Kaldırımı, geçkin akşam saatlerinde meydana gelen ve 41 madencinin yaşamını yitirdiği patlamanın arkası sıra Geyve ve Hendek ilçelerindeki festivallerin aranjman tümden görüştü.

Geyve Belediye Reisi Kasıt Kayaç ve Trap curcuna tümden yapılan görüşme sonucu, 3. Geyve Ayva Festivali ile Karadeniz Kültür ve Müzakere Festivali’nin zaman ve yarın düzenlenecek konser ve canlılık bölümleri iptal edildi.

Vali Yaya Kaldırımı, içtimai iletişim araçları hesabından, “Hepimizin yüreği yandı. Bartın Amasra’da beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlamada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına esas sağlığı, yaralı kardeşlerimize ivedi şifalar diliyorum. Başımız esen olsun, Rabbim ülkemizi herhangi bir nev afetten korusun.” paylaşımında bulundu.

Share: