Sakarya’dan gücük bodur

Sakarya Büyükşehir Belediyesince vatandaşlara ücretsiz bal ve süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, vatandaşlara seçme soy ürünün bir numara aracısız ulaştığı Bal54 satma ofislerinde Büyükşehir Şehremini Ekrem Büyük’nin talimatıyla müstevli süreci öncesi başlatılan ücretsiz bal ve benzen dağıtımı baştan başladı.

Dağıtım sırasında vatandaşlarla dostane fail Oylumlu, gelişigüzel cuma namazı ücretsiz bal ve süt dağıtımının süreceğini belirtti.

Kaymakam Balcı ve Belediye Reisi Gündoğdu üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu

Ferizli Kaymakam Hasan Balcı ve Şehremini İsmail Gündoğdu, Ferizli’bile üniversiteyi kazanan gençlerle bire bir araya geldi.

Uray Toplumsal Tesislerinde düzenlenen programda, Kaymakamı Balcı, üniversiteye başlayan öğrencilere hayatlarının dönüm noktası olan bu süreçte, tıpkısı nebze da olsa yardım sağlamaktan mutluluk duyduğunu tabir ederek, tüm öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Gündoğdu de öğrencilerle üniversite okurken edindiği tecrübeleri paylaştı.

Öğrencilere tavsiyelerde kâin Gündoğdu, “Bizim dönemimizde yurtlar sorunluydu. Şimdi internetli, banyolu, tam yemeklerin çıktığı kusursuz yurtlar bulunan. bu haysiyetle sizler çokça şanslısınız. Devletimizden Allah razı olsun. Elinizden gelenin sunu iyisini yaptığınız sürece başarı üstelik gelecektir. rastgele ihtiyacınızda, aynı sorununuzda 24 saat telefonum çıplak, bana ulaşabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Balcı ve Gündoğdu’ya eğitime verdikleri destekleri için teşekkür eden Ferizli Milli Yetişek Müdürü Soner Yılmaz ise darülfünun sınavında başarı gösteren gençlerle gelgel duyduklarını belirtti.

Program, öğrencilere ve öğretmenlere tören düzeni yoluyla bergüzar takdimiyle sona erdi.

Söğütlü’birlikte İlköğretim Haftası töreni düzenlendi

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde İlköğretim Haftası nedeniyle merasim gerçekleştirildi.

Küçüklü İlköğretim Okulu’nda planlı törene katılan Kaymakam Cevat Zaman, ilçedeki okullarda eğitimin adamakıllı tıpkı şekilde yapılması amacıyla tüm imkanları kullandıklarını ve kullanmaya bitmeme edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Koray Oktay Özten ise yıllardır ilçedeki eğitimin faziletkâr düzeyde olması için çalıştıklarını rapor etti.

Belediye namına eğitime seçme ahit destek vereceklerini kaydeden Özten, okullardan mevrut talepleri imkanları dahilinde adına getireceklerini belirtti.

Etkinlikte, Ilçebay Ahit ve Şehremini Özten, öğrencilerle ahbapça ederek fotoğraf çektirdi.

Share: