Şampiyon alan topu akademisine tebrik

Erzurum Alan Topu Akademisi Kulübü kızlarda Maşrık ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tenis Topluluk Şampiyonasında kürsünün en üst basamağına daha çok. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, şampiyon tenisçileri kutladı.

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) vasıtasıyla Şırnak’ta 20 ilden 100 mızıka ve 400 sporcunun katılımıyla planlı ‘Şarki ve Güneydoğu Rum Alan Topu Mızıka Şampiyonası’ bitiş maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara hayal olan şampiyonada Erzurum’u, Tenis Akademisi, Bilgisizlik Spor Kulübü, Eksiklik 25 Alan Topu ve Ski Kulübü, Alan Topu ve Ski Kulübü, Tozoğlu Tenis Kulübü ve Atletiko Alan Topu Kulübü künde etti.

400 sportmen korta çıktı

Cahillik ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Göt Teşkilat Başkanlığı ile Türkiye Alan Topu Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Şarki ve Güneydoğu Rum Tenis Mızıka Şampiyonası’nın final maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde kâin 2’si mecbur 4’ü belirgin alan topu kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 eş 37 eş takımı atılmak amacıyla mecmu 100 bando ve 400 sportmen katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün önce basamağında

Yapılan final maçlarında kızlarda Pakt Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birinci olarak kürsünün en son basamağında meydan aldı. Değerli kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Ayrıksı Esmer, Rabia Işıklı Kurt ve Feyza Yaren Albayrak düz aldı.

Erzurum Alan Topu Akademisi erkeklerde ise çeyrek finalde elenerek madalya şansını kıl payı kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Alan Topu Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü bir numara, Van Çevik Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Kulüp Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünü musahabe etti. Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Farklı Karaca, Rabia Saf Kurt ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve pakt yönetimiyle antrenörleri tebrik eden Toyluk ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçilerin coşkusuna ortak oldu.

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum namına şampiyonaya katılan ve elçi kulüplerin hoşgörülü, çalıştırıcı ve sporcularına teşekkürname etti.

Öztürk, “Kulüp Başkanımız Hasan Çelik gözetiminde ilimize bökelik kupasını getiren Erzurum Alan Topu Akademisi’ni kutlama ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Ancak Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Idarehane Müdürü Melik Kaya dahi, böke tenisçileri kutlayarak bundan ahir yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: