Şarki Anadolu’daki 7 ilde “Yayalara evleviyet duruşu, hayata ihtiram duruşu” etkinliği yapıldı

Şark Anadolu’daki 7 ilde, İçişleri Bakanlığınca mutluluk genelinde “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Polis Güçleri Emmi İlköğretim Okulu uğrunda yapılan uygulamada, Ilbay Okay Memiş, İl Güven Müdürü Levent Tuncer, İl Açıkgöz Komutanı Miralay İlker Balkır, Palandöken Şehremini Muhammet Sunar ve öğrenciler bulaşan geçidini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe katılan öğrencilerle dostane fail Memiş, trafik kurallarının önemine belen ederek öğrencilerle yoldan güzeşte sürücülere bu kuralların düz aldığı risale verdi.

???????Memiş, burada yaptığı açıklamada, sürücülerin eğreti önceliği uygulamasına zaman zaman riayet etmediğini gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kurala uymamız gerekiyor amma ne eyvah yeterince uymadığımızı görüyoruz. bazı bazı eğreti geçidinde durarak yayaya kere veren araçlara arkadan gelen başka tıpkısı otomobilin çarptığı anları dahi gördük. Bu farkındalığın artması üzere yapılan izlence çok yerinde bire bir uygulama. Bu farkındalığı beş çağındaki evlatlarımıza vermeye çalışıyoruz.”

Ardahan

Ardahan’daki program, Kazım Karabekir Caddesi’nde 23 Küçük Ay İlkokulu önünde yapıldı.

Programda bulaşan geçitlerini öğrencilerle boyayan Vali Hüseyin Öner, “Kampanyamız ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu’. Tığ dahi bunu uygulamak ve bu farkındalığı inşa etmek için buradayız.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılanlara teşekkür fail Öner, öğrencilerle kardeşçe yazar çikolata izzetüikram etti.

Öner, sürücülere ise trafikte muvakkat önceliğine ait farkındalık hazırlamak için bazen broşürler dağıttı.

Tunceli

Tunceli’bile üstelik Vali Mehmet Ulu Özkan’ın katılımıyla Atatürk Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Bulvarı’nda bulaşıcı geçidi pentür etkinliği düzenlendi.

Uygulama kapsamında kentteki temel arterler ve caddeler ile okul çevrelerindeki bulaşan geçitlerinde al hutut çizildi.

Vali Özkan, trafikte palyatif önceliğinin oluşturulması üzere sürücülerle ahbapça ederek, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Kars

Kars’ta birlikte Ilbay ve Uray Başkanvekili Türker Garip’ün katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda aktiflik gerçekleştirildi.

Öksüz, beraberindeki İl Inanma Müdürü Çetince Sağdıç, İl Uyanık Komutanı Miralay Hıdır Ayçiçek ile sürücülere kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunarak risale dağıttı.

Yoldaki geçici geçitlerini öğrencilerle kırmızıya boyayan Garip, trafikte yayalara evleviyet tanınmasını istedi.

Iğdır

Iğdır’üstelik dahi Ilbay ve Uray Başkanvekili Hüseyin Açık Deniz Sarıibrahim, İl Uyanık Komutanı Miralay Nejdet Karaca, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, Milli Terbiye Müdürü Mülk Aktif ve öğrencilerin katılımıyla aktiflik düzenlendi.

Kurtuluş İlkokulu önündeki etkinlikte öğrenciler ellerindeki Türk Bayrağı ve çeşitli dövizlerle okullarının önündeki sâri geçidine yürüdü.

Etkinlikte öğrenciler ve katılımcılar bulaşan geçidinin geçmiş şeridini kırmızıya boyadı.

Sarıibrahim, öğrencilerle kardeş kardeş yazar trafik kurallarının önemine bel etti.

Ağrı

Ağrı’daki aktiflik ise Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi önünde bulunan palyatif geçidinde yapıldı.

Ilbay Osman Varol, İl Inanma Müdürü Nihat Özen ve İl Milli Yetişek Müdürü Hasan Kökrek ile ellerinde Türk bayrakları olan ilkokul öğrencilerine gidiş geliş kurallarıyla ilgili değişik broşürler dağıttı.

Etkinlikte öğrencilerle gelgeç geçidini boyayan Varol, yayaların trafikte önceliği olduğunu ve alelhusus okul bölgelerinde sürücülerin daha tetik olması gerektiğini söyledi.

Polis ekipleri üstelik çocuklara düdük bağış etti.

Erzincan

Erzincan’üstelik ise Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Martir Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç İlkokulu uğrunda düzlük düzlük arızi geçidinde etkinlik yapıldı.

Vali Mehmet Arak, etkinlikte öğrencilerle bire bir müddet trafik kurallarına ait kardeşçe ederek, eğreti geçidini boyadı.

Etkinlikte polis güçleri ve uyanık ekipleri dahi öğrencilere pentür kitabı bağış etti.

Share: