Sazak haberleri! Tarsus Belediyesi’nin 27 Okuma Salonuna ve 3 Kütüphanesine Nazik İlgi

Tarsus Belediyesi tarafından hayata geçirilen kitabevi ve okuma salonları, kitapseverlerden ve öğrencilerden balaban rabıta görüyor.

Tarsus Belediyesi, 3 temel katalog ve 27 okuma salonu ile evlerinde ders emek imkanı bulamayan öğrencilere hizmet veriyor. 14’ü format 16’sı bile rustik mahallede mevcut okuma salonları, ağızsız ve temiz ayrımsız ortamda ders çalışmak isteyen öğrencilerin ilk durağı oluyor. Bilgiye erişim ihtiyacı olan cümle için bilcümle tıpkısı dirim alanı sunan kitabevi ve kıraat salonları, zengin mektup koleksiyonu, aktüel kaynaklar, temas mütemadi yayınlar, temiz say alanları ile Tarsus’ta canlı temas yaştan vatandaşa seslenme ediyor.

“GELECEĞİN BAYRAM SAHİBİ BİREYLERİ TARSUS’TAN ÇIKSIN İSTİYORUZ”

Tarsus Belediyesi Kütüphaneler Başmuallim Vekili Izan Ay, “Kıraat salonlarımız gençlerimiz ve sınavlara hazırlanan vatandaşlarımız marifetiyle ağır deste görüyor. Belediye Başkanımız Haluk Bozdoğan’ın üzerinde hassasiyetle durduğu yetişek mottosu ile gençlerin ve çocukların iyi üniversitelerde okumasını hedefliyor, geleceğin hezel sahibi bireyleri Tarsus’tan çıksın istiyoruz. Sınavlara yekinmek isteyen, evinde tam say ortamı bulamayan, rahat bire bir ortamda pusula fehmetmek, aramak isteyen gençlerimize akman tıpkısı ortamda düzentileme fırsatı sunuyoruz. Toplanmış 30 kıraat salonu ve kütüphanemiz var, 3’ü temel merkezde bulunurken diğerleri mahalle ve köylerimizde vatandaşlarımıza imkan sunuyor. Sessiz adamakıllı bir ortamda ibret faaliyet imkanı sunmaya çalışıyoruz, tekmil vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

DİJİTAL KÜTÜPHANE HİZMETİ VERİLİYOR

İçerisinde 350 yayınevinden 28 kategoride 30 bin e-kitabın bulunduğu “Tarsus Okuyor” sayısal (QR) katalog, Tarsus Belediyesi eliyle vatandaşların hizmetine sunuluyor. Vakit Kaybetmeden bir tık ile vatandaşlar, özlük kitaplığını oluşturabiliyor ve ücretsiz olarak kitaplara ve yazarlara erişim sağlayabiliyor. Tarsuslu vatandaşlar, App Store ve evet Play Store’dan “Tarsus Okuyor” Sayısal  (QR) katalog uygulamasını indirip, Kişi Soyad TC kimlik numarası ve mevlit tarihinizi girerek kayıt olabiliyor.

Share: