Sebep ve Çavuşoğlu’ndan Afyon’a bindi sözü

SELIM Tümen Genel Başkanı Vekili Binali Yıldırım ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin ziyareti sırasında Ilbay Kübra Güran Yiğitbaşı ile görüşerek sunma güdük sürede Afyonkarahisar’a gelecekleri sözünü verdi.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri bozuk Başvekil ve DOĞRU Fırka Umumi Komutan Vekili Binali Yıldırım’ı makamında musahabe etti. DÜRÜST Fırka Afyonkarahisar Milletvekili Yüce Özkaya ile birlikte SELIM Öğür Umumi Merkezi’nde Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı ve YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Vekili Binali Yıldırım’ı görüşme fail Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, Sebep ve ekibini Zafer Haftası kutlamaları için Afyonkarahisar’a davet ettiler.

Binali Yıldırım, Vali Yiğitbaşı ile görüştü

AGC Başkanı Sezer Küçükkurt, AGC Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Tehlikesiz Güzbey, İsmail Akaret ve Mehmet Abdioğulları, Afyonkarahisar’la ait gâh konulardaki taleplerini Milletvekili Mehabetli Özkaya öncülüğünde Binali Sebep’a ilettiler. Konuların takipçisi olacaklarını tamlayan DÜRÜST Tümen Genel Komutan Vekili Binali Saika mülakat sırasında Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile de görüntülü yerine benzeri ülfet gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Türkiye’nin tapusudur

Ilbay Yiğitbaşı’na görevinde başarılar dileyen Binali Saika, Afyonkarahisar’ı ve Afyonkarahisar’ın insanını rastgele zaman sevdiğini dile getirdi. Mülakat sırasında Ilbay Yiğitbaşı “Sayın Başbakanım 100’üncü sene kutlamalarımızda sizi bile ilimizde görmekten onur duyarız. Afyonkarahisar’a teşrif ederseniz mutlu oluruz” daveti konusunda Saika “Afyonkarahisar’ın insanı bizim amacıyla değerlidir. Size üstelik görevinizde başarılar diliyorum. Afyonkarahisar Türkiye’nin tapusu, tekmil yolların kesiştiği yerdir. İnşallah biz de Zafer Haftası’nda Afyonkarahisarımızı mülakat edeceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu birlikte Vali Yiğitbaşı ile görüştü

Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu birlikte Binali Sebep’ı makamında mülakat etti. Saika’ın Ilbay Yiğitbaşı ile telefonda görüştüğünü gören Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dahi Vali Yiğitbaşı’na başarı dileklerini ileterek bir talepleri olup olmadığını sordu. Vali Yiğitbaşı’nın Afyonkarahisar’a daveti üstüne Bakan Çavuşoğlu bile “Arz güdük sürede Afyonkarahisar’a gelerek sizleri ülfet edeceğiz” dedi. – AFYONKARAHİSAR

Share: