Seyit Torun, CHP’li Belediyelerin Onayda Bekleyen 28 Bilyon Lira Kredisinin Olduğunu Açıkladı

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, partisine mensup belediyelerin temas cins baskıya, dayatmaya, engellemelere rağmen hizmetlerini sürdürdüğünü belirterek “Şu anda, maatteessüf onayda muntazır, 28 milyar liralık kredimiz var. Bu krediler onaylanmış olsa, -yegâne tıpkı imzaya bakıyor ihvan- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, bir nice kentimizin ulaşım, enfrastrüktür, kasaba sorunları çözülecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ustalık ve proje desteğiyle yapılan Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Dirim Merkezi törenle hizmete açıldı. Törene, CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Divriği Belediye Reisi Melik Asuman, Divriği Kaymakamı Yakup Papaker ve kaymakamlık halkı katıldı.

Torun, İmamoğlu ve beraberlerindeki gök bilimi, küşat öncesinde Divriği Şehremini Asuman ile Divriği Kaymakamı Papaker’i makamlarında değişik ziyaret etti.

Seyit Torun, Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Dirim Merkezi’nin açım töreninde yaptığı konuşmaya, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. Torun, şunları söyledi:

“İBB, BALABAN BİR ATILIM İÇERİSİNDE: İBB eş iş birliklerini eksantrik belediyelerle bile sürdürüyor. O kadar mutluyuz kim birçok yerde yaşıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Başkanımız, çabucak İstanbul’un değil, Anadol’unun ayrımlı köşesindeki sorunların çözümü üzere üstelik siyasi parti ayırmaksızın, kısık ayrımsız savaşım veriyor. Bu otogarın farklı aynı projesini üstelik geçtiğimiz aylarda Ardahan’birlikte açtık. Yıllardır kortej verilen, yıllardır seçme vadi olan o otogarı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın değerli katkılarıyla açtık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, nazik benzeri hareketli içerisinde. Yıllardır muntazır, kangren olmuş sorunlar çözülüyor. Anca uçuk divane projelerle değil, vatandaşın asli ihtiyaçları gözetilerek çözülüyor. Şu anda İstanbul’de benzeri dünya rekoru yaşanıyor. 10 ayrı hassaten, yer altı treni çalışması var. ve bir nice altyapı sorunları dahi giderildi. Denizle karanın birleştiği Üsküdar’üstelik, Beşiktaş’ta, Kartal’de bir nice yerde, bir nice belediyede sorunlar çözüldü. ve 39 ilçesine birlikte karşılık bakım gidiyor. İnanıyoruz ki bu çalışmalar, geleceğimize üstelik kandil tutacak.

ONAY BEKLEYEN 28 MİLYAR LİRALIK KREDİMİZ VAR: Değme makule baskıya, dayatmaya, engellemelere karşın bu hizmetler sürüyor. Şu anda maatteessüf onayda bekleyen 28 bilyon lira kredimiz var. Bu krediler onaylanmış olsa, -bir tane bir imzaya bakıyor rüfeka- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, birçok kentimizin ulaşım, enfrastrüktür, kasaba sorunları çözülecek. Sonuçta vatandaşımıza gidecek bu hizmetler. Amma maalesef aynı mantalite, bunlara müsaade vermiyor. Olsun, vermesinler. Amma inanıyoruz kim 2023 Haziranı’nda yapılacak seçimlerde bunu iltifat etmek Budun İttifakı’nın adayına şans olacak. Bizim Cumhurbaşkanımıza nasip olacak.

İyi ki varsınız, gani kim birlikteyiz. Cumhuriyetimizin inşallah önümüzdeki günlerde bünye sene dönümünü kutlayacağız. İnanıyorum kim, 100. yılında birlikte Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız.”

Share: