Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akın etti

Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akın etti

ELAZIĞ Elazığ’birlikte sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu dahi fırsat bilen vatandaşlar, Barış Gölü’ndeki plajlara akın etti.

Elazığ ve bölgesinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve serinlemek talip vatandaşlar ise hafta sonunu dahi punt kasten Sulh Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara atak etti. Hele Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman ilkin tevessül etmek için yer illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları dolayısıyla Hazar Gölü’nü tercih ediyor. İki ada ve gizli kenti mevcut Sulh Gölü çevresi, otelgarni, dinlenme kampı keçe alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Veli sahillerini aratmayan Barış Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi imkanlar da sağlanıyor.

Havanın sıcak olduğunu tamlayan Emrullah Dinç, ” Diyarbakır’dan buraya genişlemek için geliyoruz. Sivrice sunturlu aynı yer. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar üzere başkalık oluyor. Gösterişli havalarda buranın havası bize çok gani geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Albeni ve Sivrice haddinden fazla adamakıllı. Bu sene ısıdam gidiyor. Gölde serinliyor ve sunturlu vakit geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya müracaat etmek adına burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye niteleyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Eşsiz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili punt kasten buraya geldik. Çekicilik hamam. Havza anlımda dahi Elazığ sıcak benzeri şehrimiz. Bizde açılmak anlamında kaçamak yerine buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: