Sil Yeniden Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Barış Başar’ın üstlendiği, başrollerini Alacak Koca ve Alper Saldıran’ın paylaştığı; Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Yeter kadar sevilen oyuncuların yer aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi dörtköşe güzeşte final sahnesi çekimlerinin arkası sıra matbuat mensuplarına bodur tıpkısı mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden elan gani gelgel şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın çokça iyilikçi ve dostça tıpkı halkı var. Hepsine çok teşekkür ediyorum. O büyüklüğünde rahatız kim ‘Filmin devamını müstacelen çekelim’ diye aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Keder ya da soğuk filmlerde tehlikesiz olun kadro bahtsız çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN GELEN TÜM PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Tecrübeli oyuncu Gök Dabak “Ego kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Mutat kız annesiyim, yoz oldukça didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin çokça lezzetli benzeri örgüsü var, eminim herkes sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ahu karakterindeki Algı Yetişkin ise “Site dışında çokça fazla projede bulunmuş ayrımsız aktör adına, sunu abat ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan mevrut mecmu proje tekliflerine açığım daha çok. Amiyane tarihi yerlerde çekicilik yaptık.

Haddinden Fazla domuzuna resimler ortaya çıktı. 36 yaşındayım ve temmuz ayında on paralık şeb mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve haddinden fazla mutluyum. Çünkü sıcağı tek sevmiyorum” diye niteleyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Saldıran üstelik cet aracılığıyla Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Süfli çokça ongun karşılandık. İnsanlar çok hamam davranıyor. en üst Sivas’a 32 sene evvel gelmiştim, cet eliyle üstelik Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar vasıtasıyla haddinden fazla sahiplenilmiş hissediyorum. Bu haddinden fazla ilginç ve henüz geçmiş yaşamadığım tıpkısı his. Terlemeden işlemek bile katlanılamaz” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senaryocu Hazar Başar bile heyecanını “3 senedir Urla’de yaşıyorum, pandemiden kontekst oraya göçtüm. İzmir’den buraya pus arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya mücahede ediyoruz.

Romantik komediler genelde kent ve ana şehir hikayesidir. Bizim ilk filmimiz Boyabat’taydı, deminden de Sivas. Sunma iri derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu de başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Yeter “Sivas çok fena hâlde resimler veren bir şehir antrparantez Türkiye’nin hiçbir durumunda görmediğim tıpkısı husus tesahup etmek istiyorum. Sivas’ta yaya kendisine yola girişim attığınız zaman vesile trafiği duruyor. İstanbul’dahi bu olacak öz değil. Sivas adeta bir Londra, adeta aynı Paris.

Aynı birlikte herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini tavsiye ediyorum. Bire Bir ülkenin kaderinin hangi kadar sıradan tıpkı mekanda, ne büyüklüğünde az adam marifetiyle değiştirildiğini anımsamak müthiş benzeri ruh” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim üzere üstelik haddinden fazla farklıydı, çekim aralarında biz bile kendimiz için görüntüler çekiyoruz. Tıpkı ocak komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye da mergup” temennisiyle noktaladı.

Share: