Sinop’ta TOKİ çekilişi heyecanı

Sinop’ta TOKİ çekilişi heyecanı

SİNOP – Şişman Göz İdaresi Başkanlığınca Sinop’ta yapılacak olan 676 hane amacıyla adalet sahibi belirleme kurası heyecanı yaşandı. Çekilişe kestirmece 12 bin birey başvurdu.

Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik iri sosyal basamak hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde 250 bin göz arasından Sinop ve ilçelerinde yapılacak olan 676 basamak üzere hak sahibi belirleme kurası gerçekleşti. Başvuran tahminî 12 bin yurttaş, heyecanla kuradan kendisini veya yakınlarının isimlerinin açıklanmasını bekledi.

Sinop Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen çekilişin açılışında Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, müracaat sayısının haddinden fazla yüksek olduğunu vurgulayarak “Bu kalabalık ve referans sayısının yüksek olması, esasta bizim Sinop’ta TOKİ konutlarına bundan sonra de bitmeme etmemiz gerektiğini gösteren yer nazik semptom. İnşallah artık bile bu işe devam edeceğiz üzere gözüküyor” diyerek konuştu.

12 bine yakın referans yapıldı

Ilbay Karaömeroğlu, toplanmış 676 konut amacıyla 11 bin 932 vatandaşın projeye başvuru yaptığını kaydetti. Karaömeroğlu, “Kalıp ilçemizde yapılacak olan 200 konuta 7 bin 330 yaşama, Boyabat ilçemizde yapılacak olan 159 konuta 2 bin 561 gönül, Ayancık ilçemizde yapılacak olan 79 konuta bin 641 kişi ve Dikmen ilçemizde yapılacak olan 88 konuta da 227 dirilik müracaat yapmıştır. Bu ilçelerimizde referans koşulları makbul sevgili vatandaşlarımızın noter huzurunda ad çekme çekimleri gerçekleştirilecektir. Saraydüzü ilçemizde yapılacak olan 150 konuta ise 173 başvuru yapmış olup muteber müracaat sayısı 143 hayat ile merbut kaldığından kura çekimi yapılmayacak, konutların hak sahibi vatandaşlarımıza doğrudan satışı gerçekleştirilecektir” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından şehit yakını ve gazi kategorisinden evvel 10 yabanlık çekilişi Ilbay Karaömeroğlu yaptı. Kuradan ismi çıkan vatandaşlar şenlik gözyaşları döktü. Bitmeme fail çekilişi vatandaşlar heyecanla izledi. Çekiliş böylelikle doğruluk sahibi olan vatandaşlar kısa niyet üzerinden birlikte bilgilendirilirken, hak sahibi olamayanlar ise yatırdıkları müracaat bedellerini 5 iş günü içerisinde ilişik banka hesabından iadeli alabileceği belirtildi.

Share: