Şırnak haberi | Şırnak’ta 20 bin kişiyle konser coşkusu

– Şırnak’ta 20 bin kişiyle dinleti coşkusu!

ŞIRNAK – Şırnak Valiliği ve Şehremaneti marifetiyle düzenlenen Kültür Müzakere konserleri Şırnak’ta büyük demet gördü. Vatandaşların gösterdiği ilgiden, planlı konserin ne ölçüde yerinde bir karar olduğu Şırnak’ta gözler önüne serildi.

Cudi Dağı eteklerinde mevcut Şırnak Üniversitesi Spor Tesislerinde planlı Şırnak Hars Sanat Konserlerine, folklor gösterimi, Lokal Dengbejler, Tıvorlu İsmail ve Alişan hayalet aldı.

Sahneye sâdır Tıvorlu İsmail olarak bilinen olay İsmail Aşkan, hayranlarından gördüğü alçak ilgi dolayısıyla edisyon anlar yaşadı. Sahnede zıplamasıyla ve hayranlarının arasına atlamasıyla bildik Tıvorlu İsmail, vatandaşlara iri coşku yaşattı. Ilginç hareketleriyle ve şarkılarıyla konser alanındakilere doyumsuz anlar yaşatan Tıvorlu İsmail, Sanatkâr Alişan ile üstelik ikili yaptı.

Daha sonradan Sanatkâr Alişan’ın manzara aldığı konserde bandaj çok yüksekti ve Cudi Dağı eteklerinde şarkılarını kısaca 20 bin kişiye seslendirdi.

Ünlü hanende Alişan, Şırnak’ta düzenlenen Hars Nutuk konserlerine sahnede kişi bestelerinin beraberinde Kürtçe haz söyleyerek kendisini dinlemeye gelenlerle ikili yaptı.

Artist Alişan, Şırnak’ta el konserini ilk defa yaptığını belirterek, 25 senedir beni tanıyorsunuz. Ego da buraların insanıyım, köle Bingöl’üyüm. Burada sizlerle olmaktan onur, çekicilik duyuyorum. Buraya gelen temas birinize teşekkürname ediyorum” dedi.

Şırnak Valisi Osman Bilim Adamı ise, “Şırnak’ın gelişigüzel günü böyle evire çevire olsun. Hep gelişigüzel adamakıllı Şırnak’ımıza etkinliklerle, festivallerle, güzelliklerle Şırnak’ımızı bu arada yaşıyoruz. Çok şükür bu topraklar güzelliklerin yaşandığı ve bu güzellikleri paylaştığımız toprakların üstelik daha çok Şırnak ekonomisiyle, kültürüyle, festivalleriyle örnek aynı şehirdir” dedi.

Tıvorlu İsmail ve Alişan’ın seslendirdiği asar eşliğinde vatandaşlar doyasıya halay çekti.

MY

Share: