Sırp birleştirme suç örgütü elebaşının kıya zanlılarının yakalanma detayları ortaya bundan sonra

Sırp tevhit suç örgütü elebaşı Jovan Vukotiç İstanbul’da öldürülmesi ve kıya zanlılarının yakalanma detayları ortaya çıktı.

İstanbul Inanma Müdürlüğü Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü ekipleri, ülkesinde “Skaljari” isimli kombinasyon cürüm örgütünün elebaşlarından Juvan Vukotiç’in Şişli’de motorlu iki şüphelinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesi konusunda çalışma başlattı.

Türkiye’üstelik 3 yıl ilk yakalanan ve Sırbistan’a teslim edildikten sonra orada serbest bırakılan, İstanbul’a yapmacıklı etiket ve pasaportla tekrar methal eden Vukotiç’in öldürüldüğü yerden başlayarak 200 noktada 1700 saat müşteri kaydını inceleyen ekipler, saldırıyı kırmızı bültenle arandığı için İtalya’de yakalanan Türk B.B’nin elebaşı olduğu cürüm örgütünün üyeleri E.E. ile Y.D’nin işlediğini belirleme etti.

Vukotiç’i 4 kamer izlemişler

İstanbul Tevhit Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ekipleri, Vukotiç’in öldürüldüğü aracın altında ve bagajındaki döşemenin altında GPS cihazı bulmasının arkası sıra çalışmalarını derinleştirdi.

Polis ekipleri, Vukotiç’in, Karadağ’dahi tutuklu olan B.C’nin elebaşılığını yaptığı suç örgütünün üyeleri E.E, E.T. ve F.Y. marifetiyle İzmir’den kiralanan bir araba ile 4 kamer boyunca strateji edildiğini ortaya çıkardı.

Şüphelilerin izleme dönemlerinde Vukotiç’e müteveccih biraz misil daha silahlı ofans girişiminde bulundukları ancak eylemi gerçekleştiremedikleri öğrenildi.

Sırbistan’daki esrar anlaşmazlığı saldırıyı gerçekleştirdi

Karadağ’daki makamlarla birlikte bilgi alışverişi özne güven yetkilileri, 2014 yılından bu yana “Skaljari” ve “Kavac” isimli suç örgütlerinden 50 kişinin silahlı saldırılarda öldürüldüğünü, bunun nedeninin bile maden anlaşmazlığı olduğunu bilgisini aldı.

Ekipler, İstanbul’daki saldırıyı “Kavac” isimli yanlışlık örgütü elebaşları Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic’in yaklaşık 1 milyon ekü karşılığında yaptırdığını ortaya çıkardı.

Saldırının Sırbistan’dahi kaybolan aylı miktarda mızrap dolayısıyla gerçekleştirildiği öğrenildi.

İstanbul merkezli 5 ilde eş anlı işler

Tüm şüphelileri, adreslerini ve kaçış güzergahlarını belirleyen İstanbul Tevhit Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, vahim çalışmanın ardından 5 ilde eş anlı ameliyat yaptı.

İstanbul, İzmir, Zonguldak, Antalya ile Artvin’de gerçekleşen operasyonda olayla münasebetli 12 çirkin gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 cali pasaport, türlü ülkelere ait 11 sahte etiket, 3 uydu bağlantılı GPS cihazı ve olayda geçer 2 cebe ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin telefon, bilgisayar ve gözde belleklerinde yapılan incelemelerde, saldırının zahir gerçekleştirildiğine dayalı çokça sayıda örgütsel vesika bulundu.

İstanbul Inanma Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic ile E.S, Y.D, E.E, E.T. ile F.Y’nin bile aralarında bulunduğu 12 kaba adliyeye gönderme edildi.Share: