Şişli’de Bir Eczacının Veresiye Defterini Gören Akşener: “Şişli’de Üstelik Veresiye Defteri Var. Vay Be”

Bilim: ÇAĞATAN AKYOL – Müşteri- ELEZER KARAAKULOĞLU

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, İstanbul’bile esnafın sorunlarını dinledi. Akşener’in Şişli’üstelik ziyaret ettiği bir eczacı, “Çokça print aynı süreçten geçiyoruz. İlaç bulmakta zorlanıyoruz” diyerek veca yandı. Vatandaşın çekicilik gücünün çok düştüğünü, SGK reçetelerinde sâdır farkı üstelik ödeyemediğini anlatan eczacı, veresiye defterini gösterdi. Akşener da “250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu’üstelik. Ama bura Şişli. Burada da veresiye defteri var. Vay be” dedi.

Meral Akşener, İstanbul’daki esnaf ziyaretlerine zaman Şişli ilçesinden başladı. Akşener, Şişli Mecidiyeköy’üstelik mülakat ettiği bire bir eczacıya işlerinin lacerem olduğunu sordu. Eczacı, “Çok pres benzeri süreçten geçiyoruz, çare bulmakta zorlanıyoruz. Umarım daha dolgunca olacak” diyerek konuştu. Akşener’in “Anadolu’da veresiye defteri görmüştüm, burada üstelik var mı?” sorusuna eczacı, veresiye defterini göstererek, “Var tabiatıyla, haddinden fazla detaylı zamandır var. Müşterilerimiz sonuçta karşı karşıya baktığımız insanlar, onlardan desteğimizi esirgemiyoruz” diyerek yanıt verdi.

“ŞİŞLİ’BIRLIKTE BİLE VERESİYE DEFTERİ VAR. VAY BE”

Şişli’deki tıpkı eczanede veresiye defteri olmasına şaşırdığını belirten Akşener, “250 bin TL yazdırılmış defterler gördüm Anadolu’da. Amma burası Şişli. Burada üstelik veresiye defteri var. Vay be” dedi.

“İNSANLAR SGK’DAN İLAÇ ALDIKLARI ANTLAŞMA ECIR BITMEK İSTEMİYORLAR”

Eczacı, Akşener’in “Çalım gücü kuşkusuz” sorusunu ise “Çekicilik gücü bağan. SGK’dan sâdır farklar, tılsım ücretleri, bunları defaatle terennüm etmek zorunda kalıyoruz… İnsanlar SGK’dan aldıkları ahit mülk ödemek istemiyorlar amma haliyle seçkin seferinde ayrımsız ecir çıkıyor. Bu, işimizi daha bile zorlaştırıyor” diye yanıtladı.

“SAÇ SAKAL 90 LİRA. VATANDAŞA YUMRUK GELİYOR AMMA BİZİ ÜSTELIK KURTARMIYOR”

Meral Akşener, elan bilahare girdiği tıpkı ayvaz kuaförüne “İşler elbet” diye sordu. Kuaför, “Ölmüş, her şeye remiks geldi. Saç-sakal 90 TL. Vatandaşa haddinden fazla geliyor ama bizi kurtarmıyor. Hangi yapacağımızı şaşırdık, haddinden fazla baskı geçiniyoruz” dedi.Share: