SMA HASTASI MEHMET ALİ’NİN UMUDU JEN TEDAVİSİ

MERSİN’İn Erdemli ilçesinde, Abdurrahman (27) ve Sümeyye Gölgeli (25) çiftinin 2,5 mahiye bebekleri Mehmet Mehabetli, SMA Tip1 hastalığı ile mücadele ediyor. Mehmet Şanlı’nin sağlığına kavuşması amacıyla gerekli olan gen tedavisi için arkalama kampanyası başlatıldı.

Erdemli’dahi, Abdurrahman ve Sümeyye Gölgeli çiftinin iki çocuğundan aşağılık olan Mehmet Ulvi Gölgeli doğduğundan 13 ahit sonradan topuktan alınan dem ile SMA Çeşit 1 hastası olduğu belirlendi. Mehmet Mehabetli’nin iyileşmesi için ise geniş tedavisi yapılması gerekiyor. Otama üzere kullanılan deva bedeli ise 33 milyon TL.

‘OĞLUMUZUN GÖZÜMÜZÜN UĞRUNDA ERİMESİNE DAYANAMIYORUZ’

Ata Abdurrahman Gölgeli, Mersin Valiliği onayı ile arkalama kampanyası başlatmalarının ardından iyicil hareket insanların desteğini beklediğini söyledi. Ağababa Gölgeli, ‘Mehmet Mualla doğduktan 13 devir bilahare topuktan nefes alarak test yapıldı. Testin sonucunda ise doktorlar oğlumuzun SMA Tip1 hastası olduğunu söyledi. Türkiye’birlikte tedavisi yok. Şu anda Amerika ve Dubai’da kâin hastanelerde tedavi yapılabiliyormuş. Tığ dahi Dubai’de sayrılarevi ile görüştük. Otama için kullanılacak çare 33 milyon TL olduğunu söylediler. Bu rakamı bizim karşılayabilmemiz benzer değil. Mehmet Ali, eksiksiz Türkiye’nin evladı olmasını istiyoruz. Oğlumuz için Mersin Ağacı Valiliği onaylı arkalama kampanyası hesabı üstelik açıldı. Çocuğumuzun kurtulması amacıyla iyilikçi insanlarımızdan arkalama bekliyoruz. Şuana büyüklüğünde toplanan dünyalık çok birkaç. Mehmet Mehabetli, 2,5 aylık şayet 6 aylık olana büyüklüğünde bu iğne yapılırsa düzelme şansı var. Oğlumuzun gözümüzün önünde erimesine dayanamıyoruz. İnşallah yardım kampanyamız karşılığını bulur ve Mehmet Alimizi iyileşir’ dedi.

‘HER ZAMAN ÖPÜP KOKLUYORUM’

Anne Sümeyye Gölgeli ise, ‘Oğlum bundan sonra bayağı. Onunla her dolaşma oynuyor, öpüp kokluyorum. Şaunda 2,5 mahiye benzeri süt kuzusu. 6 aylığa kadar otama üzere muktezi olan iğne yapılırsa oğlumuz iyileşecek’ diyerek konuştu.

Share: