SOCAR yetkilileri Batman Valisi Canalp’i musahabe etti

Azerbaycan Kerem Yer Yağı Şirketi (SOCAR) yetkilileri, Batman Valisi Ekrem Canalp’a ziyarette bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında imzalanan Petrol Rezerv Antlaşması uyarınca Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) namına Türkiye’bile yer yağı sondajı fora etmek üzere Batman’a gelen SOCAR taharri yetkilisi Zekiullah Kerimli ve Hamza Oğuzhan, Vali Canalp’ı makamında mülakat etti.

SOCAR yetkilileri ile benzeri süre ahbapça eden Canalp, iştirak yetkililerinden kentte yürütecekleri yer yağı kontrol faaliyetlerine ilişik bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor fail Canalp, dar ekonomisine sağlayacakları katkıdan kıran teşekkür etti, araştırma çalışmalarında başarılar diledi.

Kerimli da Azerbaycan ile Türkiye beyninde mart ayında İstanbul’de planlı Yer Yağı Çekince Zirvesinde imzalanan antlaşma kapsamda sunma büyük sondajları Batman’üstelik yapmayı planladıklarını rapor ederek, şöyle devam etti:

“Bölgede yapacağımız sondajlarda petrole ulaşmamız bizleri haddinden fazla bahtiyar edecektir. Antrparantez Batman Valiliği eliyle Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin aynı ifadesi yerine yapılan Karabağ Parkı ile pekiştirilen kardeşlik köprüsü, SOCAR’ın Batman’da yürüteceği petrol taharri faaliyetlerimiz ile kardeşliğimiz elan da derinleşecek.”

Share: