Solhan Spor’da dört imza

Yeni mevsim hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, iki maharet ekip ve iki sporcu koyulmak üzere dört transfer elan yaptı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Alpaslan Uran 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, yıpranmamış mevsim hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Para Aktarımı çalışmalarına çabuk aynı methal yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın peşi sıra koruyucu antrenör Ömer Faruk Etraflı, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasör Baran Taşkıran ve itidalli oyuncu Emincan Kocabaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört alıntı ile ilgilendiren Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Eski yıllarda zir yaş kategorilerinde takımımız için mücadele eden ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın havari antrenörlüğünü işleyen Ömer Faruk Ayrıntılı ile yıpranmamış sezonda birlikte yolumuza bitmeme edeceğiz. Spor hayatına basit yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta türlü iklim ve bölge şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde eden Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan sonradan 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran bakir sezonda takımımızın kondisyoneri yerine göreve başladı. Uçan Top kariyerine 2007 yılında Arkas ast yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin arkası sıra 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Bilgisizlik Takımına aktarma olan 1992 tevellütlü pasçı Baran Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında format giyerken, bakir mevsim amacıyla Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’birlikte uçan top kariyerine başlayan 1995 doğumlu Emincan Kocabaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında şekil giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında savaşım etti. Kader Milli Mızıka ve A Milli Mızıka’de birlikte eşkâl terletici, 2.03 boyundaki itidalli oyuncu, yeni mevsim üzere Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: