Son zaman bilgelik… Battalgazi’ye 250 milyonluk muvasala yatırımı müjdesi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, SELIM Parti MKYK Üyesi ve Malatya Mebus Öznur Sakat ile alay malay Eskimalatya’da görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek, onların ülkü ve taleplerini dinledi. Derinti sonrası konuşan Milletvekili Sakat, Karayolları Kesim Müdürlüğü’nün 2023 yılında Eskimalatya’ya 250 milyon civarında aynı muvasala yatırımının yapılacağı müjdesini verdi.

Daha yaşanabilir ayrımsız Battalgazi için bakım yatırımlarında dur durak bilmeyen Battalgazi Şehremini Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Mebus Öznur Sakat ve DOĞRU Fırka Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Eskimalatya’birlikte görev özne muhtarlarla benzeri araya geldi. Yeşilçam Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda Komutan Güder ve Milletvekili Inmeli, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi. Sorunların çözümü noktasında ait vahit müdürlerine talimatlar veren Başbuğ Güder, millete kibar olmaya değil, hizmetkar gelmek için Battalgazi’de canla başla çalıştıklarının altını çizdi. Derinti sonrası Battalgazi’ye birde sava açıklanan Milletvekili Kötürüm, Karayolları Nahiye Müdürlüğü’nün 2023 yılında Eskimalatya’ya 250 milyon civarında ayrımsız ulaşım yatırım yapacağını rapor etti.

Ağılyazı Mahallesi Muhtarı Yaşar Adak, “Muhtarlar adına sorunlarımızı ve taleplerimizi ilettik. Sorunlarımızı dinlediler ve çözümü noktasında neler yapabiliriz bunu uzunca konuştu. Mahallem ve şahsım hesabına teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

“Battalgazi’nin beher köşesinde ayrı bire bir düzentileme var”

Yapılan yatırımlarla Battalgazi’nin her sabık dönem daha dahi güzelleştiğine dikkat çekici DOĞRU Öğür Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Muhtarlarımızın sorunlarını tıpkı dinledik. Bu toplantılarımızı kimi vakit gerçekleştiriyoruz. Battalgazi Uray Başkanımız Osman Güder, sorunları hal noktasında elinden gelen gayreti ve çabayı gider ediyor, bizler buna şahidiz. Battalgazi’nin beher köşesinde ayrı tıpkı say var. Battalgazi ilçemiz yapılan envestisman ve hizmetlerle seçkin güzeşte devir elan da güzelleşiyor” dedi.

“İlçemizin rastgele mahallesi bizim için ayrı kızıl”

İlçedeki hiçbir ihtiyacın gözden kaçmaması ve tamlık taleplerin akla yatkın değerlendirilerek bütün karşılanması için danışma toplantılarına şişman ehemmiyet verdiklerinin altını çizen Komutan Güder, “Bugün Eskimalatya’daki muhtarlarımızla aynı araya gelerek yaptığımız ve yapacağımız yatırımları masaya yatırdık. Bu toplantıların önemi bizim için nazik. Muhtarlarımızın varsa sorunlarını durumunda dinledik. İlçemizin temas mahallesi seçkin sokağı bizim

amacıyla ayrı kızıl. Battalgazi’yi körelen bire bir kaymakamlık değil, gelişen aynı kaymakamlık fora etmek amacıyla layenkati çalışıyoruz. İlçemizdeki bakım ve yatırımlarımızı önceki günkü aşk ve heyecanla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Hizmetlerimizin birçok mülki idare tarafından eş alınmasının temelinde, istişare kültürünü enerjik tutmamız ve toplumun tam kesimlerine kulak vermemiz vardır. Günün her saatinde hemşerilerimizle birlikteyiz ve onların emrine amadeyiz. Bugüne kadar elimizde hangi büyüklüğünde imkan varsa biz bunları vatandaşlarımız amacıyla seferber ettik, etmeye da bitmeme ediyoruz. Battalgazi Belediyesi kendisine ilçemizi güzelleştirmek ve imar etmek bizim boynumuz borcudur” şeklinde konuştu.

Battalgazi bölgesi üzere yüce tıpkısı beşaret üstelik veren SELIM Fırka MKYK Üyesi ve Malatya Saylav Öznur Çalgın, “Zaman Eskimalatya’yı mülakat ettik ve devam fail kayran projesini inceledik. Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un destekleriyle haddinden fazla iyice bir yer çalışması yürütülüyor. İçme suyu, anayol sorunu, mamure sorunu yahut apayrı bire bir konu ile alakadar sorun olmadıklarını anlatım ettiler. Bu noktada Battalgazi Uray Başkanımız Osman Güder’e teşekkürlerimi sunuyorum. Muhtarlarımızın bize ilettikleri sorunları ise 17 sene geçmiş yapılan bu yolların yeniden düzenlenmesini istiyorlar. Başkanımız Osman Güder bu konuyu Eriştirme Bakanımıza iletmişti. Ulaştırma Bakanımız bu talebi izlem bütçe başkanımıza aktarmasının ardından başkanımız Karayolları Havza Müdürlüğüne vacip talimatı verdi. Malatya’mızın yapıldı, bozuldu dediğiniz yolları yapımı 2023 yılında yapılacak. 250 milyon civarında tıpkısı yatırım gerçekleştirilecek. Malatya ve Battalgazi’mize kalburüstü hayırlı olsun” diye konuştu. – MALATYA

Share: