Sonbaharda kampın adresi doğunun muamma cenneti “Sulh Gölü”

Sonbaharda kampın adresi doğunun gizli cenneti “Barış Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla çevrilmiş yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde düz düz Barış Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca güç güzün doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile geçmiş sırada düzlük düz, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe topluluk Hazar Gölü’nün kıyıları, sonbaharın eşsiz güzelliğiyle yurdun ciharıyek yanından gelen kampçı ve doğaseverlere sülale sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman ilkin koyulmak için kasaba illerden birçok ziyaretçinin sargı odağı olan Plajköydeki Sulh Gölü kıyısı, güzün ise doğaseverlerin eskimemiş flaş mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu benzersiz manzarası ile seyyar ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk kez görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından mevrut kampçıları Plajköydeki Barış Gölü kenarında ağırladıklarını tamlayan Elazığ Kamp Kulübü Başkanı Kamuran Ondalık, “Her yıl Elazığ’ın Plajköy kasabasında ahenkli tıpkısı şekilde bu tür aktivitelerle Hazar Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Gayrı şehirlerden gelenlerin Elazığ’üstelik böyle tıpkısı düzlük var mıydı ve Elazığ bu kadar güzelce miydi kabilinden tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Alicenap, “Albeni az buçuk soğuktu amma düz çok pir ve eğlendik. Ayrımlı illerden gelen arkadaşlarımızla füzyon fırsatı bulduk. Ülkemizin herhangi bir yeri behişt. Buralar birlikte valör biçilemez” diye konuştu. Malatya’dan eş grubuyla alay malay katılan Medih Aydınlık Gül ise “Çokça pir etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Haddinden Fazla eğlendik, umarım yine tamam. Burası haddinden fazla domuzuna düzlük. Henüz ilk böyle benzeri kayran olduğunu duymuştum amma on paralık karışmak nasip olmamıştı. İlk sefer bu dinlenme kampı sebebiyle geldim” şeklinde konuştu.

Share: