Sonuç an haberi! Icra Vekili Aristokrat: Bursa’da cezaevi memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’birlikte SELIM Parti İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Maşrık ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, bire bir biricik yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde senelerce Suriye’dahi Afrin’den daim yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede sunma pres alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun ki benzeri bir tane yıldırıcı kalmadan zaman tertemiz. Tıpkı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum tertemiz ve burada ifade etmek istiyorum, size beyan etmek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah yakında arı sili olacak. Allah yıldız edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde tıpkısı bir tane soysuz yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA MAIL MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz nazik devrimlerin altına imza attınız amma bugün burada gelişim tükenik değil. Gine söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Insan Sakarya Kayran Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Artağan memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, üniversite okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkı birlikte inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar evire çevire konuşuyor ki, o kadar fena hâlde konuşuyor. Amma sınır ötesi tezkeresine yarayışlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle zahir oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı pekâlâ alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demin ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, ayrımsız birlikte şehremaneti başkanlarına meni altı çalışıyorlar. Ankara Uray Başkanı’na işaret şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar geri bıraktı, deminden Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Mürtefi Fert ZERAY- Olgay GÜLER- Murat AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: