Sonuç an haberi: Sazak merkezli ayyarlık operasyonunda 10 gönül tutuklandı

Mersin Ağacı merkezli 3 ilde dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 12 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Mersin Güllabi Komutanlığınca, Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta kalifiye ayyarlık yaptıkları istikbal sürülen şüphelilere müteveccih 14 Ekim’de düzenlenen operasyonda yakalanan O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A’nın jandarmadaki sorgusu tamamlandı.

Şüphelilerden E.O. ve İ.A, işlemlerinin ardından azade bırakıldı.

Adliyeye sevk edilen 10 zanlı, çıkarıldıkları gözetleyici hakimlikçe tutuklandı.

Operasyon

Mersin’in Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta nitelikli ayyarlık yaptıkları müstakbel sürülen şüphelilere müteveccih başlatılan çalışmada, şüphelilerin, temas aha çalışmayan, ağır ezgi tıpkı geliri yoksuz, bağan ücretli tıpkı işte çalışıp, efdal miktarda kredi talebinde kâin vatandaşlara, belli sevap karşılığında itimat çektirdikleri ve etiket bilgilerini ele geçirdikleri eşhas hesabına emniyet çekip, hem bankaları hem birlikte vatandaşları dolandırdıkları belirlenmişti.

Ekiplerin, 14 Ekim’da düzenlediği eş zamanlı operasyonda, zanlılar O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A. yakalanmıştı. Adreslerde, yüreklilik kullandırılacakların da aralarında bulunduğu farklı kişilere ilgilendiren haddinden fazla sayıda emniyet ve banka kartı, pos cihazı ile sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: